Skip to main content
A- A A+

Badania diagnostyczne pracowników

27 lipca, 2023

Współczesne kultura pracy coraz częściej wiąże się z koniecznością kompleksowej troski o dobrostan pracowników. Podejmowanie regularnych działań mających na celu zapewnienie zdrowia oraz równowagi psychicznej i emocjonalnej pozwala na stworzenie prawidłowych relacji na linii pracownik - pracodawca, przekładając się jednocześnie na korzystne wyniki finansowe firmy.[1] W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto wybrać badania diagnostyczne pracowników.

Dlaczego zdrowie pracownika jest tak ważne?

Badania pracowników można podzielić na kilka różnych kategorii. Najczęściej pracodawcy decydują się na wykupienie pakietów badań profilaktycznych i specjalistycznych oraz wsparcie mentalne i well-being. Należy pamiętać o tym, iż praca stanowi jeden z najważniejszych aspektów w życiu każdego dorosłego człowieka. Wszelkiego rodzaju niedobory odczuwane w miejscu pracy mogą mieć negatywny wpływ na wszystkie elementy życia codziennego.[2]

Promocja zdrowia w pracy oraz zapewnianie pracownikom dostępu do opieki zdrowotnej wpisuje się również we współczesne sposoby zarządzania przedsiębiorstwem, które traktują zasoby ludzkie, jako główny kapitał warunkujący sukces firmy.[3] Brak wsparcia oraz przeciążenia jakościowe i ilościowe mogą prowadzić do wystąpienia przewlekłego stresu, który może stać się przyczyną wystąpienia licznych chorób cywilizacyjnych oraz zawodowych.[4]

Na czym polega promocja zdrowia w miejscu pracy?

Profilaktyka zdrowia może obejmować zarówno dobrostan emocjonalny, jak i psychiczny. W codziennym funkcjonowaniu firmy bardzo ważne jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla wszystkich zatrudnionych osób, w tym tych borykających się z problemami psychicznymi. Sprawdzonym rozwiązaniem może okazać się promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.[5]

Jeśli zależy Ci na kompleksowej trosce o zdrowie pracowników, wybierz pakiet konsultacji specjalistycznych. Ciekawym pomysłem może być także stworzenie indywidualnego planu dietetycznego i treningowego. Otyłość negatywnie wpływa na zdrowie całego organizmu. Dodatkowo sport jest niezastąpionym źródłem endorfin, stanowiąc tym samym świetne narzędzie w walce z wypaleniem zawodowym i problemami emocjonalnymi.

Specjalistyczne badania lekarskie - jaki pakiet wybrać?

Badania pracowników dostępne są w atrakcyjnych pakietach medycznych dla firm w ofercie naszego Centrum Medycznego CMP. Mogą z nich skorzystać zarówno właściciele niewielkich działalności gospodarczych, jak i większych firm zatrudniających licznych pracowników. Abonament SMART obejmuje podstawową nielimitowaną pomoc internisty, dostęp do placówek naszego centrum, opiekę psychologiczną oraz indywidualny plan dietetyczny i sportowy. Chcesz poznać wszystkie dostępne pakiety? Już dziś skontaktuj się z naszą placówką!

 

[1] Zdrowie psychiczne w środowisku pracy. Badanie wśród Pracodawców i Pracowników w ramach kampanii "Zrozum. Poczuj. Działaj!", https://pracodawcyrp.pl/upload/files/2021/05/raport-zdrowie-psychiczne-w-srodowisku-pracy-25-05-2021.pdf (20.06.2023), s. 50.

[2] Renata Borkowska, Marta Rutkowska, Warunki pracy a stres zawodowy i zdrowie pracowników, Folia Oeconomica, 2013, s. 288.

[3] Anna Leleń, Zarządzanie zasobami ludzkimi przedsiębiorstwa, Bezpieczeństwo i Technika Pożarnicza, nr 2/2011, s. 2.

[4] Jolanta Łodzińska, Stres zawodowy narastającym zjawiskiem w miejscu pracy, Białostockie Studia Prawnicze, z. 13, 2013, s. 164.

[5] Zdrowie psychiczne w środowisku pracy. Badanie wśród Pracodawców i Pracowników w ramach kampanii "Zrozum. Poczuj. Działaj!", https://pracodawcyrp.pl/upload/files/2021/05/raport-zdrowie-psychiczne-w-srodowisku-pracy-25-05-2021.pdf (20.06.2023), s. 50.


badania diagnostyczne dla pracowników, badania pracowników, promocja zdrowia w miejscu pracy, promocja zdrowia w pracy, specjalistyczne badania lekarskie, zdrowie pracownika

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach