Zapraszamy na bezpłatne badania w kierunku jaskry!

Zapraszamy na bezpłatne badania w kierunku jaskry!

„POLSCY OKULIŚCI KONTRA JASKRA” to akcja bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku jaskry, organizowana przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne w ramach ŚWIATOWEGO TYGODNIA JASKRY. Jest to inicjatywa lekarzy okulistów mająca na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat jaskry oraz zwiększenie jej wykrywalności we wczesnych stadiach zaawansowania.

Do podstawowych czynników ryzyka zachorowania na jaskrę zalicza się między innymi: wiek powyżej 40. roku życia, choroby kardiologiczne, obecność jaskry w rodzinie, zaburzenia krążenia obwodowego, życie w ciągłym stresie i bóle głowy. Niezależnie od głównych czynników profilaktyczne badanie w kierunku jaskry zalecane jest każdej osobie, która od roku nie była u okulisty.

Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry zapraszamy Państwa na bezpłatne wizyty w naszym Centrum Medycznym. W dniach 13 -18 marca będzie można wykonać darmowe badania przesiewowe w kierunku jaskry.

Wizyty adresowane są do osób, które nie mają zdiagnozowanej choroby i nie odwiedziły okulisty przynajmniej od roku. Skierowanie nie jest wymagane. Prosimy o wcześniejszą telefoniczną rezerwację wizyt – 22 737 50 50.

-->