USG monitorowania cyklu

USG monitorowania cyklu

Decyzja o dziecku to poważny i przełomowy krok dla wielu par. Zapowiada czas piękny – ale i wymagający. Równie trudny, często bardzo stresujący, bywa moment starania się o upragnioną ciążę. W rzeczywistości, w której coraz częściej słyszymy o statystykach dotyczących niepłodności, łatwo o stres i negatywne emocje. Przyszła mamo, przyszły tato – spokojnie! Wszystko zaczyna się od Was, a my zacznijmy od początku.

Kiedy rozpocząć starania o dziecko?

Starania o dziecko związane są nierozłącznie z obserwacją cyklu przyszłej mamy. Kiedy szanse na upragnione „dwie kreski” są największe? Jak określić najlepszy moment na rozpoczęcie naturalnych starań lub ruszyć z procedurą In vitro? Na te pytania może odpowiedzieć kolejna z usług, jaką CMP wprowadziło dla przyszłych rodziców.

USG monitorowania cyklu to cenne źródło informacji dla kobiet, które starają się zajść w ciążę. Dzięki badaniu w CMP ustalamy, kiedy komórka jajowa jest uwalniana – a mówiąc wprost: w jakich dniach szanse na zapłodnienie są u danej pani największe. Podczas USG monitorowania cyklu w CMP, nasi specjaliści oceniają stan pęcherzyków Graffa, endometrium oraz poziom owulacji pacjentki. Dobra wiadomość – z USG monitorowania cyklu można skorzystać od maja we wszystkich siedzibach CMP.

Wszystkie panie, które obawiają się USG monitorowania cyklu, uspokajamy: jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne i komfortowe. Nasi specjaliści dbają o to, by na podstawie USG uzyskać maksymalnie dużą wiedzę na temat owulacji pacjentki i w ten sposób pomóc w staraniach o upragnioną ciążę.

Przygotowanie do badania

Czy należy jakoś szczególnie przygotować się do USG monitorowania cyklu? Po pierwsze – warto zgłosić się do siedziby CMP w odpowiednim momencie miesiąca. W przypadku regularnych owulacji, nasi specjaliści przeprowadzą USG między 10 a 14 dniem cyklu (co dwa dni). Pacjentki muszą pamiętać również o tym, by na USG monitorowania cyklu w CMP pojawić się z pustym pęcherzem. Badanie jest bardzo proste – polega na wprowadzeniu do pochwy pacjentki specjalnego urządzenia (głowicy ultrasonograficznej), dzięki któremu lekarz jest w stanie zbadać m.in. wspomniany stan pęcherzyków w jajniku. Szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania udzielą pracownicy CMP.

Każda kobieta, pacjentka, przyszła mama – jest wyjątkowa i unikalna. Właśnie takie – indywidualne podejście i spojrzenie – oferujemy naszym paniom w siedzibach CMP. Każde USG monitorowania cyklu jest początkiem precyzyjnej, dostosowanej do pacjentki diagnostyki. Badanie w siedzibach CMP pomaga ustalić plan działania dla lekarza ginekologa, a co ważniejsze – USG monitorowania cyklu może uspokoić i rozwiązać problemy przyszłej mamy. A o to przecież chodzi!

-->