Badanie okulistyczne dla dzieci

Badanie okulistyczne dla dzieci

Przyjdź z dzieckiem na profilaktyczne badanie okulistyczne przed nowym rokiem szkolnym.

Krótkowzroczność u dzieci

Krótkowzroczność nazywana jest epidemią XXI wieku. Szacuje się, że do 2050 r może nią być dotknięte aż 50% populacji.

Zauważamy, że coraz młodsze dzieci zaczynają rozwijać krótkowzroczność – już nawet 4-6 latki. Wiąże się to z coraz dłuższym czasem zajęć związanych z pracą z bliska, używaniem smartfonów oraz zbyt krótkim czasem spędzanym na zewnątrz. Istotne są także czynniki genetyczne.

Im wcześniej wada pojawi się u dziecka, tym wyższe ryzyko rozwoju niebezpiecznej, wysokiej krótkowzroczności, związanej z nadmiernym wydłużaniem się gałki ocznej. Im wcześniej rozpoznana i prawidłowo „prowadzona” wada wzroku, tym większa szansa na jej wyhamowanie.

Dlatego pierwszym krokiem jest profilaktyczne badanie dziecka. Dziecko, zwłaszcza krótkowzroczne samo nie zgłasza, że źle widzi. Co może zwrócić naszą uwagę?  Dziecko siadające zawsze bliżej telewizora lub robiące błędy przepisując z tablicy – to pierwsze symptomy.

Rozpoznanie wady sprawia, że możemy działać!

Podstawy leczenia krótkowzroczności:

  • Prawidłowa korekcja wzroku. Moc musi być dokładnie dobrana, aby umożliwić dziecku dobre funkcjonowanie w środowisku rówieśników.Druga sprawa to dbanie o wzrok.
  • Zaleca się: aktywność na zewnątrz, regularne przerwy i patrzenie w dal, prawidłowa postawa przy biurku, dobre oświetlenie, odpowiednia odległość od monitora, regularne kontrole okulistyczne.
  • Ważnym krokiem jest spowolnienie rozwoju wady. Twój specjalista wytłumaczy, czy i które metody będą odpowiednie dla Twojego dziecka.

Razem zadbajmy o zdrowie oczu naszych dzieci!

Serdecznie polecam badania profilaktyczne okulistyczne

Kierownik Centrum Okulistyki CMP

Dr n. med. Małgorzata Zaraś

 

Akcja profilaktyczna prowadzona jest w czterech oddziałach CMP:

  1. Centrum Medyczne CMP Gocław
  2. Centrum Medyczne CMP Tarchomin
  3. Centrum Medyczne CMP Ochota
  4. Centrum Medyczne CMP Białołęka

Skontaktuj się z nami

Centrum Rezerwacji Wizyt: 22 737 50 50

-->