Skip to main content
A- A A+

Centrum Medyczne CMP z akredytacją ministra zdrowia na wysokim poziomie!

7 kwietnia, 2022

Placówki POZ Centrum Medycznego CMP otrzymały akredytację ministra zdrowia, która potwierdza wysoką jakość leczenia i bezpieczeństwo Pacjentów.

Wynik akredytacji plasuje Centrum Medyczne CMP wśród pierwszych 25% placówek w Polsce!

„Centrum Medyczne CMP zostało ocenione bardzo wysoko. Miejsce w pierwszej 50-tce najwyżej sklasyfikowanych placówek w kraju, to dla całego Zespołu CMP olbrzymia satysfakcja i powód do dumy” - mówi Katarzyna Paszkiewicz, Dyrektor Medyczna Centrum Medycznego CMP.

Program akredytacji placówek medycznych funkcjonuje w Polsce od 1998 roku. Akredytację przyznaje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, będące jednostką Ministerstwa Zdrowia.

Standardy stosowane w procesie akredytacji zawierają ponad 200 wytycznych w ramach 15 działów. W szczególności są ukierunkowane na poprawę jakości i bezpieczeństwa opieki we wszechstronnym funkcjonowaniu podmiotów medycznych.

„Otrzymanie akredytacji Ministerstwa Zdrowia stanowi dla nas potwierdzenie, że w każdym obszarze działania POZ, od wysokich standardów leczenia naszych Pacjentów, w tym - opieki środowiskowej, prawidłowości procedur medycznych, stosowania prawidłowej antybiotykoterapii, znajomości postępowania w stanach nagłych, poprzez prowadzenie dokumentacji medycznej na wysokim poziomie, wspaniałą obsługę rejestracyjną, respektowanie praw Pacjenta, wyposażenia placówek medycznych – spełniliśmy wysokie standardy i wymagania” – podkreśla Katarzyna Paszkiewicz.

Ocena akredytacyjna opiera się na porównaniu stwierdzonej praktyki postępowania w placówce medycznej z wzorcami, określonymi przez standardy akredytacyjne i na oznaczeniu stopnia ich spełnienia. Osiągnięcie minimum 75 procent możliwej do uzyskania punktacji skutkuje udzieleniem akredytacji na trzy lata. Udział w procesie akredytacji jest dobrowolny i realizowany zawsze z inicjatywy placówki.

Zapraszamy po zdrowie!


Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach