Program profilaktyki cukrzycy w Centrum Medycznym CMP Tarchomin

Program profilaktyki cukrzycy w Centrum Medycznym CMP Tarchomin

Wśród chorób cywilizacyjnych szczególne miejsce zajmuje cukrzyca. Rozwija się ona często nie dając wyraźnych objawów, a niekiedy nie kojarzymy ich z tą chorobą. Dlatego rekomendujemy, aby osoby po 45. roku życia wykonywały profilaktyczny pomiar stężenia glukozy we krwi przynajmniej raz na trzy lata, a ci, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka, raz na dwanaście miesięcy. Oznaczenie poziomu glukozy we krwi jest również jednym z najważniejszych badań w przypadku kobiet, które: poza obowiązkowymi pomiarami w ciąży pomiędzy 24 a 25 tygodniem, np. przeszły cukrzycę ciążową czy urodziły dziecko o wadze powyżej 4 kg bądź w zespole policystycznych jajników.

Na szczęście jednak można zapobiegać jej rozwojowi. Dlatego też zapraszamy do skorzystania z programu profilaktycznego cukrzycy w CMP.

MIEJSCE I CZAS TRWANIA PROGRAMU

Zapraszamy od wizyty w dniach 14.02.2022 do 28.02.2022 w Centrum Medycznym CMP Tarchomin ul. Strumykowa 4, 03-138 Warszawa

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE ?

W ramach akcji będziemy badać glukozę z palca, na czczo wszystkim chętnym pacjentom CMP, bez ograniczeń wiekowych. Możliwy jest także pomiar po ok 2h po posiłku.

CO OBEJMUJE PROGRAM ?

  • Pomiar glukozy z palca
  • Wstępną interpretację wyniku badania i wskazówki czy pacjent wymaga dalszej opieki
  • Materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki cukrzycy
  • Możliwość umówienia się na konsultację lekarską

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO PROGRAMU ?

Zgłoszenie do programu profilaktyki w CMP możliwe jest w gabinetach zabiegowych w oddziałach CMP, podczas wizyty lub telekonsultacji u lekarza POZ lub za pośrednictwem Centrum Rezerwacji Wizyt 22 737 50 50.


#zapraszamypozdrowie #cykrzyca #glukoza #pomiarglukozy