Pakiet medyczny a pracownik – czy warto wykupić pakiet?

Pakiet medyczny a pracownik – czy warto wykupić pakiet?

Dostęp do dobrej opieki medycznej ma znaczenie dla coraz większej liczby osób. Licząc jedynie na sektor państwowy można się rozczarować, dlatego coraz atrakcyjniejsze wydają się oferty prywatnych placówek. Coraz więcej pracodawców traktuje pakiety medyczne jako bonus dla pracowników. To rozwiązanie, które może być bardzo korzystne dla obu stron! Sprawdź, dlaczego!


Pakiet medyczny – korzyści dla pracownika

O tym, że publiczna opieka zdrowotna pozostawia w Polsce wiele do życzenia, nie trzeba nikogo przekonywać. Szczególnie dotkliwe mogą być wielomiesięczne kolejki do specjalistów. Dlatego wiele osób udaje się na wizyty prywatnie. Może to być jednak spore obciążenia dla domowego budżetu, dlatego atrakcyjniejszym z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązaniem jest pakiet medyczny. Można go wykupić prywatnie, ale coraz więcej pracodawców oferuje pracownikom tego typu usługi w formie dodatku do pensji. Takie rozwiązanie zazwyczaj stanowi symboliczny lub wręcz zerowy koszt dla pracownika, a pozwala korzystać z profesjonalnej, prywatnej opieki zdrowotnej.

Nie ulega wątpliwości, że pakiety medyczne dla pracowników cieszą się wśród nich dużym uznaniem. Niemal każdy doceni możliwość korzystania z zawsze dostępnych, nowoczesnych, prywatnych placówek medycznych. Takie pakiety zwykle pozwalają na dostanie się do specjalisty, bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach i zawierają dostęp do wielu badań, również tych profilaktycznych. Pakiety medyczne mogą być jednak również bardzo korzystne dla pracodawcy!


Pakiety medyczne dla pracowników – przyciągnij najlepszych

Jeśli jako pracodawcy zależy Ci na rozwoju i możliwie najlepszych wynikach firmy, powinieneś dołożyć wszelkich starań, by zgromadzić kompetentny i zaangażowany personel. Należy przy tym pamiętać, że dobry pracownik zwykle nie będzie miał problemu z uzyskaniem zatrudnienia. Jak więc przyciągnąć go do swojej firmy? Oczywiście atrakcyjnymi warunkami! Dziś pracownicy zazwyczaj nie patrzą już jedynie na oferowane wynagrodzenie. Bardzo ważne są też takie element, jak atmosfera w pracy czy podejście do pracownika. Wszelkie bonusy, takie jak pakiet prywatnej opieki medycznej, pokazują, że pracodawcy zależy na dobrym zdrowiu i samopoczuciu każdego pracownika. Pakiet zdrowotny to oczywiście również oszczędność oraz ogromna wygoda. Możesz być pewien, że docenią go zarówno obecni pracownicy, jak i osoby dopiero rozważające podjęcie pracy w Twojej firmie.


Sprawna opieka medyczna – mniej absencji pracowników

Jako pracodawcy na pewno zależy Ci również na tym, by pracownicy jak najmniej korzystali ze świadczeń chorobowych i jak najczęściej pojawiali się w pracy pełni sił. Dlatego właśnie warto im zafundować sprawną i kompetentną opiekę medyczną. Współpracując z prywatną kliniką lub przychodnią w celu dostarczenia personelowi pakietów zdrowotnych, możesz mieć pewność, że Twoi pracownicy szybko otrzymają potrzebną im pomoc. Brak konieczności czekania w kolejkach na wizyty i możliwość wykonania wielu badań praktycznie od ręki skraca czas przebywania na zwolnieniach. Pakiet może również obejmować członków rodziny pracownika. Najczęściej pozwala również na realizację badań z zakresu medycyny pracy.

 

Czy warto wykupić pakiety medyczne dla pracowników? Na pewno jest to opcja godna rozważenia! Ta bardziej inwestycja niż wydatek, ponieważ będziesz czerpać z niej wymierne korzyści. Co więcej, wykupienie takich pakietów wcale nie musi być drogie. Wystarczy, że dobrze poszukasz, a na pewno znajdziesz atrakcyjną ofertę! Ciekawe pakiety są dostępne nawet dla małych firm (już od kilku pracowników).

-->