Zdrowy uśmiech – profilaktyka stomatologiczna w CMP – bezpłatny przegląd stomatologiczny i ortodontyczny

Zdrowy uśmiech – profilaktyka stomatologiczna w CMP – bezpłatny przegląd stomatologiczny i ortodontyczny

Choroby jamy ustnej to nie tylko chore zęby, choroby przyzębia ale także problemy ortodontyczne, estetyczne, problemy  dziąseł oraz  bark odpowiedniej higieny. Wiele tych schorzeń ma dodatkowy wpływ na ogólny stan naszego organizmu- bole głowy, zatok, funkcjonowanie naszych kości.

Polacy na próchnicę chorują już od najmłodszych lat – 57% trzylatków, 80% pięciolatków, 90% siedmiolatków. Statystyczne 5-letnie dziecko ma 5 chorych zębów!

Profilaktyka – regularne wizyty u stomatologa

Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, najważniejsze w zapobieganiu próchnicy jest prawidłowe odżywianie tj. unikanie słodkich pokarmów oraz napojów, dbałość o higienę jamy ustnej – szczotkowanie zębów pastą z fluorem oraz codzienne używanie nitki dentystycznej oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Próchnica jest chorobą zębów wynikającą z błędów żywieniowych i nieprawidłowej bądź niestarannej higieny jamy ustnej. Do rozwoju próchnicy dochodzi, kiedy cukry zawarte w pożywieniu ulegają fermentacji i stają się pożywieniem dla bakterii chorobotwórczych. Choroby zębów wywołane próchnicą to: zapalenie miazgi, zgorzel zęba, ropień.

Nieleczona próchnica zębów, a szczególnie odpowiedzialne za jej powstanie bakterie, w szczególnych sytuacjach mogą przedostać się do krwioobiegu powodując wiele chorób takich jak: choroby nerek, zawał serca czy sepsę. Osoby z nieleczoną próchnicą bardziej narażone są także na udar mózgu.


Profilaktyka – bezpłatny przegląd stomatologiczny i ortodontyczny w CMP

W walce z chorobami zębów niezwykle ważna jest profilaktyka dlatego wspieramy rodziców i dzieci w walce o zdrowe zęby! Zapisz się na bezpłatny przegląd stanu zdrowia jamy ustnej w CMP!

Na bezpłatny przegląd stomatologiczny oraz ortodontyczny zapraszamy dzieci i dorosłych.


Zapisy:

Szczegóły w regulaminie.

-->