Jak wybrać najlepszy pakiet dodatkowej opieki medycznej dla pracowników?

Jak wybrać najlepszy pakiet dodatkowej opieki medycznej dla pracowników?

Firmy, starające się pozyskać wykwalifikowaną i kompetentną kadrę, oferują kandydatom na dane stanowisko różnorodne benefity. Jednym z tego typu bonusów jest pakiet opieki medycznej. Warto wiedzieć, jak wybrać najlepszy abonament.


Zakres dobrej opieki medycznej dla pracownika

Oferty skierowane do firm zazwyczaj tworzą jednostki, specjalizujące się w medycynie pracy. Instytucje te starają się dostosować abonamenty medyczne do zapotrzebowania konkretnego przedsiębiorcy. Rozwiązanie to umożliwia zakup odpowiedniego pakietu za atrakcyjną cenę.

Abonamenty medyczne dostępne są w różnorodnych wariantach. Pakiet BASIC obejmuje m.in. badania z zakresu medycyny pracy, nielimitowaną liczbę konsultacji internistycznych, pielęgniarskie zabiegi ambulatoryjne itd. Warto dodać, że usługi świadczone są w kilkudziesięciu polskich miastach. Wariant OPTIMAL obejmuje konsultacje z lekarzem medycyny pracy i innymi specjalistami. W ramach pakietu osoba zatrudniona w firmie może również wykonać badania diagnostyczne i szczepienia ochronne. Przedsiębiorstwa, dysponujące dużym budżetem, powinny zdecydować się na zakup wariantu PREMIUM. W ramach pakietu pracownicy mogą bowiem korzystać z wizyt domowych, Programu Opieki Stomatologicznej i zabiegów fizykoterapeutycznych.


Opieka medyczna dla pracownika – oddziały jednostki

Korzystając z firmy, oferującej pakiety medyczne, warto wziąć pod uwagę lokalizację jednostek, podlegających pod daną sieć. Instytucje, prowadzące swoje oddziały jedynie na terenie dużych aglomeracji, nie stanowią dobrego rozwiązania dla osób, mieszkających w małych miasteczkach. Dużym problemem może być również dojazdy do danej placówki. Przy wyborze firmy, oferującej abonamenty i usługi w ramach medycyny pracy, należy więc wziąć pod uwagę lokalizację poszczególnych oddziałów.


Profesjonalna kadra

Przed zakupem świadczenia dla osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie warto zapoznać się z jakością usług instytucji. Duże znaczenie mają odpowiednie kwalifikacje lekarzy oraz rodzaj wykorzystywanego sprzętu. Nowoczesna aparatura ułatwi przeprowadzenie skomplikowanych operacji w przypadku poważnych schorzeń wskazanych przez warszawskiego specjalistę medycyny pracy.


Opieka medyczna dla pracownika – rezerwacja wizyt

Abonamenty stanowią alternatywne rozwiązanie dla wizyt realizowanych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Ich największą zaletą jest nie tylko dostęp do profesjonalnej kadry, ale i krótki czas oczekiwania na konsultację lekarską. Przed zakupem abonamentu warto więc wziąć pod uwagę, w jaki sposób osoba zatrudniona w firmie może zyskać dostęp do wyników badań oraz umówić się na wizytę specjalistyczną. Wiele instytucji, oferujących usługi w Warszawie z medycyny pracy, prowadzi internetowe formy zapisu. Pacjent może również zyskać dostęp do wyników badań za pośrednictwem kanału online. Osoba zatrudniona w firmie ma szanse szybko dostać się do warszawskiego lekarza medycyny pracy i innych specjalistów.

Abonamenty stanowią świetną inwestycję dla firm. Warto więc zapoznać się z ofertami jednostek, świadczących usługi w Warszawie z medycyny pracy. Niskim kosztem można zmotywować osoby zatrudnione w firmie do efektywnego wykonywania czynności zawodowych.

-->