Abonament medyczny dla pracowników – jak wybrać najlepszą ofertę?

Abonament medyczny dla pracowników – jak wybrać najlepszą ofertę?

Abonamenty medyczne dla pracowników to właściwie standard w nowoczesnej firmie. Coraz więcej osób, decydując się na podjęcie zatrudnienia w konkretnym miejscu, zwraca uwagę nie tylko na wynagrodzenia, ale również na tzw. bonusy, czyli dodatkowe świadczenia. Szczególnie cenione są pakiety medyczne. To niewielki koszt dla pracodawcy, za to wiele korzyści, szczególnie jeśli wybierzesz odpowiednią ofertę. Sprawdź, jak to zrobić!


Abonament medyczny – korzyści dla pracownika i pracodawcy

Trudno się dziwić, że pracownicy doceniają abonamenty pozwalające na korzystanie z prywatnych usług medycznych. Publiczna służba zdrowia w Polsce pozostawia bowiem wiele do życzenia, szczególnie w zakresie oczekiwania na konsultacje u specjalistów. Wiele osób, chcąc zasięgnąć profesjonalnej porady, i tak umawia się na wizytę w prywatnym gabinecie, która potrafi kosztować nawet kilkaset złotych. Abonament pozwala zaś skorzystać z takich świadczeń w każdej chwili, bez dodatkowych opłat. To dlatego pracownicy często wręcz oczekują tego rodzaju świadczeń od pracodawców.

Pakiety medyczne to jednak nie tylko sposób na zdobycie pracowników i zyskanie ich uznania. Korzyści dla firmy oferującej takie dodatki do pensji mogą być znacznie większe. Dostęp do wysokiej jakości, prywatnej opieki medycznej zwiększa morale i lojalność zespołu, a także ułatwia szybką interwencję w razie choroby. Abonament medyczny dla pracowników często obejmuje również członków ich rodziny, co oznacza, że np. w przypadku choroby dziecka mogą skorzystać z błyskawicznej pomocy, a tym samym szybciej wrócić do pracy. Takie świadczenia skracają czas przebywania na zwolnieniach i zmniejszają rotację wśród personelu. Dzięki temu zespół pracuje wydajniej i sprawniej, przyczyniając się do zwiększania zysków przedsiębiorstwa. Ponadto koszt zakupu abonamentu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, a tym samym obniżyć odprowadzane podatki!


Jak wybrać najlepszy abonament medyczny dla pracowników?

Kiedy zaczniesz się przyglądać tej kwestii, na pewno zauważysz, że ofert abonamentów medycznych dla firm jest na rynku naprawdę dużo. Jak więc wybrać ten właściwy? Na pewno nie warto się kierować tylko ceną – bardzo niska zazwyczaj oznacza znacznie okrojone świadczenia lub np. możliwość realizacji usług w niewielu placówkach. Koszt pakietu dla jednego pracownika to zwykle ok. kilkudziesięciu złotych miesięcznie – w tej cenie na pewno znajdziesz wiele ciekawych ofert. Co więc brać pod uwagę, podejmując decyzję? Na pewno warto sprawdzić:

  • do jakich specjalistów można się udać w ramach pakietu – dobrze, jeśli jest ich wielu, ale sprawdź, czy na pewno abonament obejmuje konsultacje u najczęściej odwiedzanych lekarzy (kardiologa, ginekologa, ortopedy, okulisty, chirurga itp.);
  • jakie badania obejmuje abonament – zwróć szczególną uwagę na analizy laboratoryjne oraz droższe procedury, takie jak badania endoskopowe, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa;
  • gdzie znajdują się placówki, w których można skorzystać z pakietu – najlepiej, gdy każdy pracownik może znaleźć przychodnię blisko swojego miejsca zamieszkania lub ewentualnie siedziby firmy.

Powyższe kwestie to podstawa, która z pewnością pomoże Ci zawęzić poszukiwania, a jednocześnie dokładnie określić oczekiwania.


Abonamenty medyczne dla pracowników – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Należy jednak pamiętać, że jakość oferty przejawia się nie tylko w tym, jak szerokie usługi oferuje dany pakiet. Wybierając abonamenty medyczne dla pracowników, warto się również postarać, by korzystanie z nich było dla personelu przyjemnością, a nie udręką. Dobrym pomysłem może być sprawdzenie, jak wygląda rejestracja na wizytę i jak długi jest czas oczekiwania. Im wygodniej i szybciej, tym lepiej. Jednocześnie można się zapoznać z tym, jak działa obsługa pacjenta w danej sieci, ponieważ świadczenia tego typu zazwyczaj są realizowane właśnie w konkretnych sieciach przychodni. Warto też upewnić się, że wszelkie badania można wykonać na miejscu – znacząco usprawnia to proces diagnostyczny, co przekłada się na komfort i zdrowie pacjenta. Oferta na rynku jest szeroka, dlatego na pewno znajdziesz pakiet, który zadowoli zarówno Ciebie, jak i Twoich pracowników.

-->