Test przeciw COVID-19 – wypełnij formularz online i zapisz się na test

Test przeciw COVID-19 – wypełnij formularz online i zapisz się na test

Pandemia koronawirusa trwa i coraz więcej osób zgłasza się do lekarzy rodzinnych z objawami, które wskazują na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W takich przypadkach niezbędne jest wykonanie testu przeciw COVID-19 aby móc wdrożyć odpowiednie zalecenia, leczenie oraz izolację.


Skierowanie na test przeciw COVID-19 w ramach NFZ

Dotychczas jedyną drogą, która umożliwiała otrzymanie skierowania na test wykrywający RNA wirusa SARS-CoV-2 w ramach NFZ był kontakt z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej poprzez telekonsultację. A teraz pojawiło się nowe rozwiązanie, które ma odciążyć lekarzy POZ i zapewnić jeszcze lepszą dostępność do badań w kierunku COVID-19.


Skierowanie na test przeciw COVID-19 bez konsultacji z lekarzem?

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wprowadzeniu udogodnienia dla pacjentów, którzy mają objawy zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jak informuje Minister Zdrowia zapisy na test możliwe są online poprzez wypełnienie formularza.


Jak działa formularz kwalifikujący do wykonania testu przeciw COVID-19?

Formularz składa się z kilku pytań, na które należy odpowiedzieć zaznaczając odpowiednie pola. Na podstawie udzielonych odpowiedzi system wygeneruje informację o konieczności lub jej braku wykonania testu.

W przypadku gdy system wygeneruje informację o kwalifikacji na test pojawi się pole wyboru. Po zaznaczeniu wybranej opcji należy kliknąć zapisz się na test i postępować zgodnie z instrukcją. 

Źródło: aplikacje.gov.pl


Masz objawy zakażenia COVID-19?

 

-->