Skip to main content
A- A A+

Szczepimy się – CMP aktywnie uczestnicy w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19

26 lutego, 2021

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 w Polsce zostało już zaszczepionych ponad 3 mln osób, z czego w oddziałach należących do Centrum Medycznego CMP – 1 339 pacjentów.

Centrum Medyczne CMP aktywnie uczestniczy w Narodowym Programie Szczepień. Szczepienia przeciw COVID-19 są realizowane zgodnie z harmonogramem szczepień określonym przez Ministerstwo Zdrowia.

Do tej pory w 12 oddziałach CMP zaszczepiliśmy 1 339 pacjentów, w tym 256 osób otrzymało już dwie dawki szczepionki. W sumie w ciągu czterech tygodni w oddziałach CMP podane zostały 1 592 dawki szczepionki przeciwko COVID-19.


Ponad 3 mln osób zaszczepionych w Polsce

W całej Polsce zaszczepionych już zostało ponad 3 mln osób. W województwie mazowieckim – 497 312 pacjentów.

Od 27 grudnia realizowane są szczepienia w grupie 0, która obejmuje personel pracujący w służbie zdrowia. 15 stycznia uruchomiono rejestrację na szczepienie seniorów 80+, a od 22 stycznia dla seniorów 70+. Od 25 stycznia rozpoczęły się szczepienia osób w wieku 70+. Zgłoszenia na szczepienia osób w wieku 18-69 lat są przyjmowane od 15 stycznia.


Rejestracja na szczepienia dla osób 70+

Osoby, które ukończyły 70. rok życia, mogą zarejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19:

  • pod numerem telefonu 989 (bezpłatna i całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia); podczas połączenia należy podać nr PESEL osoby rejestrowanej; jeśli podczas rejestracji podamy numer telefonu, otrzymamy wiadomość SMS ze szczegółami umówionego szczepienia;
  • przez formularz na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja, postępując zgodnie z instrukcją umieszczoną w formularzu;
  • przez wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie, postępując zgodnie z instrukcją przesłaną w wiadomości SMS.

Formularz zgłoszeniowy dla osób w wieku 18-69 lat

Osoby w wieku 18-69 lat mogą zgłosić się do szczepień przez formularz na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia. W chwili, gdy szczepienia będą dostępne dla ich grupy wiekowej, otrzymają wiadomość mailową z informacją o wystawieniu e-skierowania.

Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski. Obejmuje nie tylko zakup odpowiedniej liczby szczepionek, ich dystrybucję, ale także monitoring przebiegu i efektywności szczepienia oraz bezpieczeństwo Polaków.


Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach