Wizyta domowa z Centrum Medycznym CMP – pediatra, internista w Twoim domu – Warszawa i okolice, Piaseczno

Wizyta domowa z Centrum Medycznym CMP – pediatra, internista w Twoim domu – Warszawa i okolice, Piaseczno

Centrum Medyczne CMP poszerzyło swoją ofertę i udostępniło Pacjentom nową usługę, jaką jest lekarska wizyta domowa. Usługa dostępna jest przez siedem dni w tygodniu, zarówno w dni powszednie jak i w święta, na terenie Warszawy, Piaseczna i okolic.

Umawiać można domowe wizyty lekarzy internistów i pediatrów.


Lekarska wizyta domowa- kiedy jest potrzebna?

Wizyta domowa to najwygodniejszy sposób realizacji porady lekarskiej, gdy potrzebna jest osobista konsultacja i bezpośrednie badanie przez lekarza. Lekarz może przyjechać w dowolne wskazane przez nas miejsce – do domu, do pracy, do biura, do hotelu itd., niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywamy.

Dzięki takiej formie wizyty nie tracimy czasu na dojazd do placówki medycznej i na oczekiwanie tam na swoją kolejkę. Konsultacja odbywana we własnym domu sprawia też, że czujemy się bardziej komfortowo. Ważne jest to szczególnie w przypadku dzieci, które spokojniej reagują na konieczne badanie, gdy odbywa się ono w znanym im miejscu i w otoczeniu ulubionych zabawek.


Zalety lekarskich wizyt domowych

Zalety domowych wizyt z pewnością docenimy podczas zbliżającego się sezonu jesiennych przeziębień i zachorowań na grypę. Ale także w kontekście trwającej epidemii zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Dzięki temu, że nie odwiedzamy przychodni, minimalizujemy nasz kontakt z potencjalnie zakażonymi osobami, i to nie tylko koronawirusem, ale także powszechną w tym okresie grypą.

Ma to istotne znaczenie w przypadku osób szczególnie narażonych na zakażenie i ciężki przebieg choroby. Taki osobami są seniorzy, osoby przewlekle chore, z osłabionym układem odpornościowym. Dla nich wizyty domowe to najlepsza opcja w przypadku konieczności osobistego badania przez lekarza.


Badanie, diagnoza, recepta, skierowanie, zwolnienie – świadczenia podczas lekarskiej wizyty domowej

Podczas domowej konsultacji lekarz może zbadać pacjenta oraz wystawić receptę, skierowanie na dalszą diagnostykę  lub zwolnienie. Lekarz podczas wizyty domowej posiada, ciśnieniomierz, termometr, inne niezbędne narzędzia i materiały oraz leki doraźne, które może zaaplikować na miejscu.


Jak umówić lekarską wizytę domową z Centrum Medycznym CMP

Umówienie lekarskiej wizyty domowej możliwe jest za pośrednictwem:

poniedziałek – piątek godz. 7:00-21:00, sobota godz. 7:30-20:00

Wizyty domowe dostępne są także w święta i dni wolne od pracy, pod warunkiem umówienia ich w godzinach pracy Centrum Rezerwacji Wizyt.


Jaki jest czas oczekiwania na przyjazd lekarza

Lekarz pojawi się we wskazanym miejscu w ciągu maksymalnie 6 godzin. Poświęci pacjentowi tyle czasu, ile jest niezbędne, aby postawić diagnozę, przepisać leki czy wystawić zwolnienie  lub skierowanie. Wszyscy lekarze realizujący domowe wizyty mówią po polsku i po angielsku.

Obecnie, ze względu na epidemię, każda wizyta domowa jest poprzedzana wstępną diagnozą telemedyczną. Lekarze przyjeżdżający do pacjenta zabezpieczeni są, zgodnie ze standardami, w środki ochrony osobistej (maseczka, rękawiczki, fartuch itd.).


Jaki jest koszt lekarskiej wizyty domowej w CMP

Koszt domowej wizyty lekarskiej wynosi od 240 do 400 zł – szczegóły w Sklepie CMP.

Wizyty domowe dostępne są dla wszystkich Pacjentów Centrum Medycznego CMP. Realizujemy je dzięki współpracy z Home Doctor.