Bezpłatna mammografia w przychodniach Centrum Medycznego CMP

Bezpłatna mammografia w przychodniach Centrum Medycznego CMP

W ramach programu „Zdrowe piersi” w CMP, z końcem września, pod 4 placówkami Centrum Medycznego CMP staną mammobusy. Poza badaniem mammograficznym, kobiety będą mogły skorzystać m.in. z rabatu na badanie genetyczne BRCA-1, konsultacji z położną i nauki samobadania piersi. Akcja ma na celu promowanie profilaktyki raka piersi.

Mammografia jest uznawana za najskuteczniejszą metodę profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi. Do tego nieinwazyjnego i całkowicie bezpiecznego badania wykorzystuje się niewielką ilość promieniowania rentgenowskiego. Dzięki temu pozwala ono na uwidocznienie nawet niewielkich zmian i podjęcie leczenia we wczesnym stadium rozwoju nowotworu. Zgodnie z zaleceniami, kobiety, które ukończyły 40 r.ż. powinny wykonywać mammografię profilaktycznie raz w roku.


Kto może skorzystać z darmowej mammografii?

Nadchodzący  październik to miesiąc walki z rakiem piersi, który jest jednym z najczęstszych nowotworów wśród kobiet. W związku z tym, Centrum Medyczne CMP zaprasza kobiety na darmową  mammografię w ramach programu „Zdrowie Piersi” z CMP.

 

Z bezpłatnego badania mogą skorzystać kobiety, które:

  • są w wieku 50-69 lat,
  • nie wykonywały go w ciągu ostatnich dwóch lat w ramach NFZ,
  • posiadają złożoną deklarację Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, w dowolnej placówce na terenie całej Polski.

Panie poniżej 50 r.ż. i powyżej 69 r.ż. będą mogły wykonać mammografię odpłatnie, w kwocie 80 zł.

Partnerem akcji została firma ALAB laboratoria, która wspierając profilaktykę nowotworów u kobiet, umożliwi badanie genetyczne w kierunku mutacji genu BRCA-1 z 40% zniżką. Panie, u których obecna jest mutacja tego genu są obciążone ponad 80% ryzykiem zachorowania na nowotwór piersi oraz 40% ryzykiem wystąpienia nowotworu jajnika do 70 r.ż.
W Polsce jest ok. 100 tys. kobiet, u których występuje mutacja BRCA-1.

Każda kobieta, która wykona mammografię w CMP otrzyma voucher rabatowy w wysokości 40% zniżki na badanie genetyczne w kierunku mutacji genu BRCA-1 w laboratoriach ALAB.


Harmonogram akcji „Zdrowe piersi” z CMP

Akcja startuje w poniedziałek, 28 września i trwa do środy 30 września.

Poza samym badaniem mammograficznym kobiety będą mogły skonsultować się z położną, która poinstruuje, jak wykonywać samobadanie piersi, omówi rolę badań laboratoryjnych w profilaktyce raka piersi, a także przekaże wskazówki nt. samego badania mammograficznego.


Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem Centrum Rezerwacji Wizyt tel. 22 737 50 50 lub online poprzez Portal Pacjenta CMP.

 

Na badania obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.

Regulamin akcji

-->