Kompleksowa opieka medyczna w Centrum Medycznym CMP

Kompleksowa opieka medyczna w Centrum Medycznym CMP

Złożenie deklaracji POZ to nie tylko wybór lekarza pierwszego kontaktu. To także możliwość korzystania z kompleksowej opieki specjalistów, z konsultacji i badań, tu i teraz, bez długiego oczekiwania i szukania odpowiedniej placówki. Sieć CMP zapewnia to wszystko od ręki, gdyż dba o zdrowie pacjentów – od pierwszej wizyty u lekarza do diagnostyki i leczenia specjalistycznego.

Lekarz pierwszego kontaktu, czyli lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), którego świadczenia finansowana są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, to internista, lekarz rodzinny lub pediatra, który przyjmuje codziennie w godzinach od 8.00 do 18.00. Złożenie deklaracji do takiego lekarza oznacza również dostęp do badań diagnostycznych, takich jak USG, EKG i RTG oraz badań laboratoryjnych, a także do wizyt domowych w wyznaczonych godzinach i wykonania szczepień obowiązkowych.

Lekarz POZ może także orzekać o czasowej niezdolności do pracy i wystawić skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne, do sanatorium, do szpitala, do zakładu opiekuńczo-leczniczego, do oddziału paliatywno-hospicyjnego czy zlecić pielęgniarską opiekę długoterminową


Do lekarza pierwszego kontaktu udajemy się w pierwszej kolejności przy pojawieniu się dolegliwości zdrowotnych i ten lekarz w razie potrzeby zleca nam badania diagnostyczne, jednak w jego gestii leży pewien określony zasób badań. Na dalszą diagnostykę, gdy jest ona konieczna oraz konsultacje kierowani jesteśmy do specjalisty.

Tutaj często zaczynają się problemy związane z szukaniem miejsca, gdzie zrobimy badania, z szukaniem placówki, gdzie taki specjalista przyjmuje, z oczekiwaniem na wizytę, traceniem czasu na dojazd itd.  Zdarza się, że mamy problem, aby umówić się do specjalisty, który przyjmuje w ograniczonych godzinach, albo trudno dodzwonić się do przychodni, w której jest on dostępny.


W sieci CMP ułatwiamy ten proces, ponieważ pacjenci, którzy złożą deklarację w jednej z naszych placówek, mogą kontynuować leczenie i diagnostykę w każdej z naszych 13-tu przychodni, działających na terenie Warszawy i w miejscowościach podwarszawskich. W placówkach tych konsultacji udzielają lekarze kilkudziesięciu specjalności, dostępni w dogodnych godzinach, a placówki działają na terenie większości dzielnic Warszawy i są położone w dogodnych miejscach, do których łatwo dojechać, na przykład komunikacją miejską.

Są to oddziały CMP działające w Warszawie – CMP Chmielna, CMP Białołęka, CMP Ochota, CMP Ursynów, CMP Wola, CMP Mariańska, CMP Żoliborz, CMP Wilanów, CMP Gocław oraz w okolicy – CMP Piaseczno, CMP Piaseczno – Pawia, CMP Józefosław i CMP Łomianki.


Pacjent wychodzący od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ze zleceniem wykonania badania, na przykład badania laboratoryjnego czy badania obrazowego, może zrobić je od razu na miejscu w przychodni, a następnie umówić się na wizytę do specjalisty, wybierając placówkę, do której najwygodniej mu dotrzeć i termin, jaki mu najbardziej odpowiada.  Zapisać się na wizytę można także za pośrednictwem Centrum Rezerwacji Wizyt 22 737 50 50 czy przez Portal Pacjenta.

Przychodnie CMP oferują szeroki zakres konsultacji specjalistycznych. Pacjenci mogą tutaj skorzystać z leczenia stomatologicznego, które obejmuje pełen zakres usług – od leczenia zachowawczego, poprzez endodoncję, leczenie chirurgiczne po protetykę, ze świadczeń okulistycznych, łącznie z zabiegami dotyczącymi leczenia zaćmy i jaskry (oferuje je Poradnia Zaawansowanej Okulistyki), z pełnej opieki ginekologiczno-położniczej, wraz ze Szkołą Rodzenia i poradami laktacyjnymi. W placówkach sieci dostępne są porady dietetyczne, działa Poradnia Medycyny Podróży, oferowane są także usługi z zakresu dermatologii, endokrynologii, kardiologii oraz wielu, wielu innych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowy zakresem usług.


Złożenie deklaracji w jednej z placówek naszej sieci to nie tylko możliwość dogodnego korzystania ze specjalistycznej opieki. Pacjenci, którzy złożą deklarację POZ otrzymują także dodatkowe przywileje, takie jak możliwość zakupu abonamentów medycznych CMP w niższej cenie czy zniżki na konsultacje specjalistyczne.

Wszystkie te udogodnienia wprowadzamy, aby jak najlepiej i kompleksowo zaopiekować się pacjentami, którzy składając u nas deklarację POZ powierzają nam swoje zdrowie.

Deklarację POZ można wypełnić w wybranym oddziale Centrum Medycznego CMP lub w domu i wypełnioną złożyć w placówce. Deklaracja jest dostępne na stronie DEKLARACJE POZ.