Badania RTG w przychodniach Centrum Medycznego CMP

Badania RTG w przychodniach Centrum Medycznego CMP

W Centrum Medycznym CMP wykonujemy badania z użyciem promieniowania jonizującego, czyli tzw. badania RTG. Badania RTG są najpowszechniejszą techniką obrazowania wykorzystującą promieniowanie rentgenowskie (promieniowanie X). Promieniowanie to przechodząc przez tkanki o zróżnicowanej gęstości pochłaniane jest w różnym stopniu, dzięki czemu uzyskujemy obrazy w różnych odcieniach szarości.


PRACOWNIE RTG W CENTRUM MEDYCZNYM CMP

Centrum Medyczne CMP posiada trzy pracownie rentgenowskie, wyposażone w nowoczesny sprzęt, pozwalający na najwyższej jakości obrazowanie RTG. Nasze aparaty są bezpieczne dla pacjenta i z powodzeniem przechodzą coroczne testy.

Pierwsza pracownia RTG zlokalizowana jest w przychodni CMP Piaseczno, gdzie posiadamy aparat ogólnodiagnostyczny oraz aparaty stomatologiczne (aparat wewnątrzustny, pantomogram oraz cefalomer).

Kolejne pracownie mieszczą się w Przychodni CMP Mariańska i Przychodni CMP Białołęka. W tych przychodniach CMP można wykonać badanie RTG aparatem ogólnodiagnostycznym a w CMP Białołęka dysponujemy również aparatem wewnątrzustnym.

Badania wykonywane są przez wykwalifikowany personel medyczny, posiadający wysokie wykształcanie. A w trosce o zdrowie Pacjentów personel Centrum Medycznego CMP cały czas dba o podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez branie udziału w różnego rodzaju szkoleniach oraz konferencjach medycznych. W codziennej pracy łączymy profesjonalizm, doświadczenie i indywidualne podejście do pacjenta.

BADANIE RTG – ZALECENIA I PRZYGOTOWANIE

Badania RTG umożliwiają wykrycie szeregu schorzeń – od złamań kostnych, aż po reumatyzm, choroby serca, zatok, nerek oraz przewodu pokarmowego. Pozwalają one zdiagnozować chorobę i podjąć odpowiednie leczenie.

Badania RTG w przychodniach Centrum Medycznego CMP wykonywane są na podstawie pisemnego skierowania od lekarza i w większości przypadków nie wymagają specjalnego przygotowania. Istnieją jednak wyjątki i do badań RTG kręgosłupa lędźwiowego, jamy brzusznej lub stawów krzyżowo – biodrowych należy się dobrze przygotować. W tych przypadkach lekarz zaleci, już na kilka dni przed badaniem, przyjmowanie leku rozpuszczającego pęcherzyki gazu w jelitach. Zmniejszenie ilości pęcherzyków jest istotne, ponieważ nadmiar gazów w jelitach może zakłócić obraz jamy brzusznej. Badanie z użyciem promieniowania jonizującego jest bezbolesne i trwa bardzo krótko, dlatego nie należy się go obawiać.

WAŻNE! Jeśli jesteś w ciąży, poinformuj o tym technika RTG, a jeśli badanie jest wykonywane u osób poniżej 16 r.ż. należy odnotować je w książeczce zdrowia dziecka- pamiętaj by mieć ją przy sobie.

W Centrum Medycznym CMP wykonujemy, m.in. badania: RTG czaszki, RTG dłoni, RTG klatki piersiowej, RTG kości: krzyżowej, nosowej, ramiennej, RTG kręgosłupa: szyjnego, piersiowego, RTG kręgosłupa lędźwiowego, RTG łopatki, RTG miednicy, RTG mostka, RTG nadgarstka, RTG stawów biodrowych, RTG obojczyka, RTG oczodołów, RTG stawu barkowego, RTG staw kolanowy, łokciowy, RTG stawów biodrowo-krzyżowych, RTG stopy, RTG twarzoczaszki, RTG zatok PA, RTG żuchwy.

Magdalena Lajzerowicz

Kierownik Techników RTG w Centrum Medycznym CMP


Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu Centrum Rezerwacji Wizyt 22 737 50 50 oraz w Portalu Pacjenta.