Warszawskie przychodnie Akamedik w strukturach Centrum Medycznego CMP

Warszawskie przychodnie Akamedik w strukturach Centrum Medycznego CMP

Sieć placówek ambulatoryjnych CMP zakupiła w grudniu 2019 roku 51% udziałów w spółce AKAMEDIK Services Sp. z o.o. stając się w ten sposób jedynym udziałowcem. Warszawskie przychodnie funkcjonujące pod marką Akamedik działają w centrach medycznych – CMP Chmielna, CMP Ursynów oraz CMP Ochota.


Przychodnie Akamedik Services świadczą usługi w ramach podstawowej opieki zdrowotnej finansowanej z Narodowego Funduszu Zdrowia przede wszystkim dla społeczności studenckiej. Pacjenci, którzy złożyli deklarację POZ w placówkach Akamedik, mogą korzystać między innymi z bezpłatnych wizyt u lekarza rodzinnego, a także z usług pielęgniarki i położnej (w przypadku kobiet). Zapewniamy kontynuację leczenia wszystkim pacjentom, którzy złożyli deklarację w warszawskich placówkach Akamedik.


W najbliższym czasie planowana jest konsolidacja obu spółek. Integracja systemów medycznych pozwoli pacjentom Akamedik korzystać ze wszystkich możliwości, które udostępnia dla swoich pacjentów sieć placówek CMP a w szczególności z aplikacji Portal Pacjenta, która umożliwia umawianie wizyt przez Internet, samoobsługową rejestrację wizyty w placówkach CMP, odbiór wyników badań, zamawianie i odbiór e-recept oraz zaleceń lekarza po wizycie.


Transakcja zakupu udziałów Spółki Akamedik Services sp. z o.o. wpisuje się w strategię grupy CMP, która rozwija sieć placówek ambulatoryjnych. Obecnie CMP to 13 własnych oddziałów oraz szeroka sieć placówek współpracujących na terenie całego kraju.

-->