Skip to main content
A- A A+

Iniekcje doszklistkowe w Przychodni Centrum Medycznego CMP

24 października, 2019

Szanowni Pacjenci,
z przyjemnością informujemy, że pierwsze zabiegi iniekcji doszklistkowych, czyli zastrzyków stosowanych w leczeniu chorób siatkówki oka, zostały przeprowadzone w Przychodni CMP Piaseczno.


Zabiegi przeprowadził lekarz okulista dr n.med. Piotr Wnorowski.
Pan Doktor jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Obecnie pracuje na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Okulistyki Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Odbył staże w Klinikach Okulistycznych w Paryżu i Londynie.
Doktor Piotr Wnorowski specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu jaskry oraz chorób siatkówki, w szczególności AMD oraz cukrzycowego obrzęku plamki. Wykonuje angiografie fluoresceinowe, zabiegi laserowe oraz iniekcje doszklistkowe.


Iniekcje doszklistkowe to inaczej zastrzyki wykonywane do wnętrza gałki ocznej, a dokładnie do komory ciała szklistego. Tą drogą podaje się niektóre leki po to, aby ich penetracja do siatkówki i naczyniówki oka była lepsza i szybsza. Zastrzyki stosuje się w leczeniu chorób siatkówki.

Do najważniejszych wskazań wykonania iniekcji należą:

  • wysiękowa postać zwyrodnienia plamki (AMD)
  • obrzęk siatkówki centralnej w przebiegu cukrzycy tzw. cukrzycowy obrzęk plamki (DME)
  • zakrzep naczyń żylnych.

Przed pierwszą iniekcją konieczne jest wykonanie badania OCT i ew. angiografii fluoresceinowej. Kontrole odbywają się co miesiąc i obejmują konsultację wraz z badaniem OCT.

Wszystkie niezbędne badania wykonają Państwo w Centrum Medycznym CMP. Przez cały proces przeprowadzi Państwa Opiekun Pacjenta Okulistycznego Agnieszka Karolewska.


Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem:

Opiekun Pacjenta Okulistycznego
Agnieszka Karolewska
tel. 690 160 736

Centrum Rezerwacji Wizyt: 22 737 50 50


badanie jaskry piaseczno, choroby siatkówki piaseczno, cukrzycowy obrzęk plamki, dobry okulista piaseczno, iniekcje doszklistkowe piaseczno, okulsta piaseczno

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach