W CMP przebadasz się kompleksowo – badania endoskopowe w Centrum Medycznym CMP

W CMP przebadasz się kompleksowo – badania endoskopowe w Centrum Medycznym CMP

Doskwiera ci zgaga i refluks, cierpisz na wzdęcia lub biegunki, życie utrudniają hemoroidy – mamy na to sposób.

Masz ponad 50 lat, a w rodzinie zdarzały się przypadki zachorowań na nowotwory przewodu pokarmowego – nie czekaj z diagnostyką.

Dzięki zabiegom dostępnym w CMP możesz kompleksowo sprawdzić, co jest przyczyną twoich dolegliwości i usunąć je, albo upewnić się, że z twoim zdrowiem wszystko jest w porządku.

Oferujemy zabiegi endoskopowe – gastroskopię i kolonoskopię, a także bezbolesne usuwanie hemoroidów – skleroterapię.


Do czego służy badanie endoskopowe?


Badanie endoskopowe wykorzystuje się przy wykrywaniu zmian chorobowych, a także profilaktycznie – aby wykluczyć występowanie poważnego schorzenia. Stosuje się je w diagnozowaniu chorób układu pokarmowego, układu moczowego, układu oddechowego, w laryngologii, ortopedii, a nawet okulistyce czy kardiologii. Badanie endoskopowe pozwala wykryć zmiany w każdym odcinku układu pokarmowego, zmiany w tchawicy i oskrzelach, w pęcherzu moczowym, a także ocenić stan wnętrza całej jamy brzusznej (laparoskopia).


Jak się je wykonuje?


Badanie endoskopowe polega na wprowadzeniu specjalistycznego urządzenia – kamery endoskopowej wyposażonej w źródło światła, do wnętrza ciała, najczęściej przez naturalne otwory – na przykład przez jamę ustną, nos czy odbyt. Pacjent na czas badania jest znieczulany – niektóre badania endoskopowe robi się w znieczuleniu miejscowym, a inne w ogólnym.
Badania te pozwalają uzyskać dokładny obraz badanego obszaru i umożliwiają dokonanie jego precyzyjnej oceny wizualnej. Lekarz wykonujący badanie kontroluje jego przebieg na monitorze, a całość jest rejestrowana.


Kiedy należy wykonać takie badanie?


Badania endoskopowe przeprowadzane są w celu wykonania diagnostyki wielu schorzeń, między innymi z zakresu gastroenterologii czy proktologii. Lekarz specjalista może je zlecić w przypadku podejrzenia, że występują nieprawidłowości w pracy żołądka, jelit czy odbytu.


Kto powinien wykonać badanie endoskopowe?


Jeżeli cierpisz na takie dolegliwości jak refluks czy zgaga, to warto zrobić gastroskopię.
Jeżeli zauważasz objawy ze strony jelita grubego – wzdęcia, zaparcia czy gazy, niezależne od diety, to dobrze jest rozważyć kolonoskopię.
Kolonoskopię powinna też wykonać każdy, kto skończył 50 lat, a jeśli jest obciążony genetycznie (w rodzinie były przypadki raka jelita grubego) – po ukończeniu 40 lat.
Podczas kolonoskopii wykrywa się zmiany w jelicie grubym, na przykład polipy, i od razu usuwa.


Co czego służy skleroterapia?


Skleroterapia żylaków odbytu (hemoroidów) polega na precyzyjnym ostrzykiwaniu guzków roztworem aethosklerotu, w wyniku czego ściany naczynia ulegają obkurczeniu i dochodzi do zamknięcia ich ściany. Dzięki videoanoskopom zabieg wykonywany jest pod kontrolą wzroku. Do zalet tej metody należy także to, że jest praktycznie bezbolesna, ponieważ guzki są ostrzykiwane w takim miejscu, gdzie odczuwanie bólu jest zniesione.
Zabieg, który trwa 30 minut, nie wymaga znieczulenia. Skuteczność zabiegu wynosi nawet 90 procent.


Co oferujemy:


Centrum Medyczne CMP posiada pracownię endoskopową, w której wykonywane są następujące badania:

  • gastroskopia – ocena górnego odcinka układu pokarmowego, czyli przełyku oraz jamy żołądka i dwunastnicy,
  • kolonoskopia czyli badania jelita grubego, jedną z jej odmian jest sigmoidoskopia, która koncentruje się na ostatnich 60-80 cm jelita grubego czyli odbytnicy oraz esicy i części zstępnicy,
  • polipektomia – to zabieg pozwalający na usunięcie polipów ze światła przewodu pokarmowego metodą endoskopową.

Gastroskopia może także być wykonana bezbolesną metodą przeznosową. Tego typu badania są również w połączeniu z testem na Helicobacter pylori.

Wykonujemy także zabieg skleroterapii – bezbolesnego usuwania hemoroidów.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu Centrum Rezerwacji Wizyt 22 737 50 50.

-->