Skip to main content
A- A A+

Centrum Medyczne CMP – otwarcie nowego oddziału, przychodnia co piątego mieszkańca Warszawy.

13 sierpnia, 2019

CMP - marka rozpoznawalna nie tylko w Warszawie


Już wkrótce CMP otworzy nową przychodnię, tym razem zlokalizowaną na warszawskim Gocławiu (Praga – Południe). Tym samym mieszkańcy kolejnej stołecznej dzielnicy będą mogli korzystać z usług jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku medycznym. Z raportu przygotowanego przez Instytut Badawczy IPC wynika, że CMP zna ponad 35 procent mieszkańców Warszawy.


Rozwój sieci to między innymi zasługa pacjentów, którzy wybierają placówki z logo CMP i to dzięki nim zajmuje ona czołowe miejsce wśród konkurencji. I to właśnie dla pacjentów, w celu zaspokajania ich potrzeb, rozwijamy się i otwieramy nowe przychodnie.


Zna nas jedna trzecia warszawiaków


Z badania ankietowego przeprowadzonego przez Instytut Badawczy IPC wynika, że marka CMP była wymieniana przez co trzecią osobę (35,4 procenta), zapytaną o podanie nazwy znanych jej centrów i przychodni medycznych. Oznacza to, że jesteśmy w ścisłej czołówce znanych marek największych sieci medycznych oferujących usługi mieszkańcom stolicy.


W pytaniu dotyczącym świadomości wspomaganej (gdy podawane są gotowe odpowiedzi, z których wybiera się jedną lub więcej), marka CMP była wymieniana jako jedna z trzech najbardziej znanych – wskazało na nią ponad 80 procent odpowiadających. Porównanie odpowiedzi na te dwa pytania wyraźnie pokazuje, że CMP jest niejako „utrwalone” w pamięci mieszkańców Warszawy. Wprawdzie CMP było wymieniane rzadziej niż jedna z dużych ogólnopolskich sieci podczas badania wspomaganego, to jednak odpowiadający częściej niż tę markę wskazywali CMP podczas spontanicznego podawania nazwy znanej im placówki medycznej.


Przychodnia co piątego mieszkańca


Z badania wynikało także, że Centrum Medyczne CMP to przychodnia co piątego ankietowanego, wskazało na to 22 procent pytanych.
Na wybór przychodni nie miały wpływu wiek ani płeć odpowiadających na pytania, co oznacza, że z naszych usług korzystają pacjenci z różnorodnych grup i wszyscy znajdują tutaj specjalistyczną i odpowiednią dla siebie pomoc. Statystycznie ze świadczeń przychodni CMP korzysta najwięcej mieszkańców Ochoty i Białołęki.


Z ankiety wynika też, że z abonamentów medycznych wykupionych przez pracodawcę korzysta prawie 30 procent osób, a prawie 15 procent kupuje abonamenty samodzielnie. Mogą one więc z powodzeniem korzystać z naszych usług abonamentowych, gdyż oferujemy pakiety dostosowane do potrzeb poszczególnych grup pacjentów.


Ważny jest specjalista i termin wizyty


Dlaczego pacjenci wybierają właśnie nasze placówki? Z ankiet wynika, że dla pacjentów ważny jest wybór konkretnego lekarza (tak wskazało 83,4 procenta osób pytanych) oraz dostępność terminu wizyty (podkreśliło to 76,8 procenta osób). Ponad połowa zwróciła też uwagą na odległość od miejsca zamieszkania (54 procent), a ponad jedna trzecia – na jakość świadczonych usług (36,8 procenta). Najważniejszym źródłem informacji o ofercie przychodni jest internet oraz rodzina lub znajomi.
Zapytane osoby deklarowały, że najczęściej korzystają z usług internisty, ginekologa oraz pediatry.


Raport przygotowano w oparciu o badania ankietowe Instytutu Badawczego IPC. O opinie zapytano mieszkańców Warszawy i okolic. Większość (53 procent) pytanych stanowiły kobiety, dwie trzecie ankietowanych było w wieku od 36 do 45 lat. Z badań wynika, że marka CMP w ciągu 17-tu lat działalności wyrobiła sobie już określoną renomę oraz dobrze utrwaliła się w świadomości warszawiaków i mieszkańców okolicznych gmin, którzy cenią ją za dostęp do świadczeń i oferowane usługi.


CMP to obecnie 12 oddziałów; osiem przychodni w Warszawie (w dzielnicach – Centrum, Ursynów, Wilanów, Żoliborz, Wola, Ochota, Białołęka), dwie placówki w Piasecznie – przy ulicy Puławskiej i przy ulicy Pawiej, oraz w Józefosławiu i w Łomiankach.
Nowa placówka, której otwarcie planowane jest już we wrześniu 2019, będzie się mieścić na Gocławiu, tym samym będziemy się dalej rozwijać w prawobrzeżnej części stolicy.

Dziękujemy za zaufanie pacjentów i zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic do korzystania z usług Centrum Medycznego CMP.


dobra przychodnia gocław, dobra przychodnia praga, przychodnia gocław, przychodnia praga

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach