Jakie pakiety medyczne sprawdzą się w przypadku pracowników biurowych?

Jakie pakiety medyczne sprawdzą się w przypadku pracowników biurowych?

Im dłużej trwa praca z biurkiem, tym większe ryzyko problemów zdrowotnych. Jeśli więc chcesz uniknąć absencji pracowniczej, pomyśl o wykupieniu odpowiednich pakietów medycznych dla swoich pracowników. Sprawdź, co powinien obejmować taki abonament.


Aby pakiety medyczne spełniały swoją rolę, powinny być dostosowane do potrzeb konkretnych grup zawodowych. Chociaż wydaje się, że praca za biurkiem nie jest specjalnie wymagająca, siedzący tryb życia i wpatrywanie się w ekran monitora nie sprzyja zdrowiu. Potwierdzają to badania naukowe, których wyniki nie napawają optymizmem. Osoby spędzające w pozycji siedzącej ponad 13 godzin dziennie (bez przerw co najmniej raz na godzinę) są dwukrotnie bardziej narażone na przedwczesny zgon niż osoby spędzające w pozycji siedzącej bardzo krótki czas, robiąc przy tym przerwy co 30 minut .


Weź pod uwagę problemy zdrowotne pracowników biurowych


Praca biurowa wiąże się z wielogodzinnym spędzaniem czasu w pozycji siedzącej. Oznacza to zatem ograniczoną aktywność fizyczną, którą często uzupełnia niewłaściwa dieta. Wiele osób sięga po żywność wysoko przetworzoną oraz niezdrowe przekąski – złe nawyki żywieniowe mają poważne konsekwencje zdrowotne. Do tego dochodzi palenie papierosów, które także nie wpływa pozytywnie na organizm. Efekt? Poważne dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa, bóle głowy, bóle barków. Ponadto większe jest ryzyko wielu chorób, takich jak np. zespół metaboliczny, cukrzyca typu 2, zwyrodnienie kręgosłupa, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu, otyłość.

Wybierając pakiety medyczne, warto zatem mieć na uwadze te schorzenia, które najczęściej dotykają pracowników biurowych. Dlatego odpowiednio dobrany abonament powinien uwzględniać przede wszystkim:

  • dostęp do lekarzy specjalistów, np. ortopedy, kardiologa, neurologa, gastrologa – takich, którzy będą mogli zdiagnozować i podjąć leczenie schorzeń typowych dla osób wykonujących pracę siedzącą,
  • dostęp do badań diagnostycznych, np. RTG, rezonans magnetyczny, badania laboratoryjne – takich, które pozwolą dokonać trafnego rozpoznania,
  • dostęp do zabiegów fizykoterapeutycznych i rehabilitacji, np. laseroterapia, magnetoterapia, kinezyterapia, krioterapia – tak, aby wspomóc leczenie dolegliwości dokuczających pracownikom biurowym.

Mając na uwadze powyższe, warto rozważyć wykupienie abonamentu w zakresie rozszerzonym. Chociaż podstawowe pakiety medyczne są tańsze, na potrzeby pracowników biurowych odpowiadają w okrojonym zakresie.

W Centrum Medycznym CMP mamy świadomość, że zakres świadczeń może być różny w zależności od grupy zawodowej. Dlatego proponujemy pakiety medyczne, które wpiszą się w oczekiwania osób wykonujących pracę siedzącą w biurze.


Pakiety medyczne dla pracowników biurowych – dlaczego warto?


Chociaż pakiety medyczne to dla pracodawców dodatkowy koszt, warto zdecydować się na taki wydatek. Prywatna opieka medyczna:

  • może być kartą przetargową w rywalizacji o najlepszych pracowników,
  • zwiększa motywację kadry pracowniczej i wpływa na ich lojalność,
  • pomaga w budowaniu wizerunku jako firmy dbającej o dobro pracowników.

 

-->