Pakiety medyczne dla pracowników biurowych – jakie wybrać?

Pakiety medyczne dla pracowników biurowych – jakie wybrać?

Prowadzisz firmę, w której zatrudniasz pracowników biurowych? Jeśli chcesz zmniejszyć ich absencję pracowniczą, pomyśl o wykupieniu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Sprawdź, jakie pakiety medyczne dla osób wykonujących pracę biurową wpiszą się w ich potrzeby i oczekiwania.


Pakiety medyczne to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorstw. W ten sposób firmy chcą zadbać o podwładnych – motywując ich do pracy oraz minimalizując ryzyko przejścia na zwolnienie chorobowe. Zakres opieki medycznej nie może być jednak przypadkowy – dobrze, jeśli odzwierciedla potrzeby konkretnej grupy zawodowej. Innego zakresu usług mogą wymagać pracownicy fizyczni, a zupełnie innego – pracownicy biurowi.

Profil zdrowotny pracownika biurowego

W przeciwieństwie do pracy fizycznej, praca biurowa nie stanowi nadmiernego obciążenia fizycznego. Nie oznacza to jednak, że jest korzystna dla zdrowia. Wyniki badań ankietowych „HealthDesk” zrealizowanych w Polsce w latach 2017-2018 wśród aktywnych zawodowo pracowników biurowych są jednoznaczne: im więcej godzin w pozycji siedzącej i przed komputerem, tym większe ryzyko problemów zdrowotnych .
Praca biurowa wiąże się najczęściej z brakiem aktywności fizycznej. Do tego często dochodzą złe nawyki żywieniowe oraz używki (głównie palenie papierosów). Wielogodzinne siedzenie ma także inne konsekwencje, które najczęściej objawiają się bólem:

  • kręgosłupa – uskarża się na nie ponad 79% ankietowanych,
  • głowy – dotyczy to 35% badanych,
  • barków – wskazuje na niego ponad 31% respondentów.

Są to czynniki, które zwiększają ryzyko wielu groźnych chorób, np. zespołu metabolicznego, cukrzycy typu 2, nadciśnieniu tętniczemu, zwyrodnieniom kręgosłupa czy otyłości.
Pakiety medyczne – zakres świadczeń dla pracowników biurowych
Pracodawcy, chcąc zadbać o zdrowie pracowników, powinni pomyśleć o wykupieniu odpowiednich pakietów medycznych. Co powinny uwzględniać?


Dostęp do lekarzy specjalistów


Konsultacja z internistą to za mało, aby uporać się z typowymi dolegliwościami, na które uskarżają się pracownicy biurowi. Dobre pakiety medyczne powinny uwzględniać konsultacje ze specjalistami – najlepiej w nieograniczonym zakresie. Mowa m.in. o takich lekarzach jak: ortopeda, neurolog, gastrolog, kardiolog.


Dostęp do badań diagnostycznych


Jako że diagnoza schorzeń nie powinna odbywać się wyłącznie na podstawie wywiadu lekarskiego, pakiety medyczne muszą zapewniać możliwość wykonania badań. Najlepiej, jeśli będą to badania pozwalające stwierdzić / wykluczyć dolegliwości typowe dla pracowników biurowych.


Dostęp do zabiegów fizykoterapeutycznych


Pakiety medyczne dedykowane osobom pracującym w biurze powinny zostać rozszerzone o zabiegi z zakresu fizykoterapii. Ultradźwięki, laseroterapia, magnetoterapia – to tylko kilka zabiegów, dzięki którym można wspomóc leczenie wielu schorzeń.


W Centrum Medycznym CMP doskonale wiemy, jak pracodawcy powinni zadbać o zdrowie pracowników biurowych. Poprzez pakiet medyczny Premium, dajemy dostęp nie tylko do nielimitowanych konsultacji lekarzy specjalistów, ale również nielimitowanych zabiegów fizykoterapii. Wybierając ten pakiet, wspierasz zdrowie swoich pracowników – z korzyścią dla nich i dla siebie.

-->