Światowy Tydzień Jaskry w Centrum Medycznym CMP – bezpłatne konsultacje okulistyczne

Światowy Tydzień Jaskry w Centrum Medycznym CMP – bezpłatne konsultacje okulistyczne

Szanowni Pacjenci,

Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza pacjentów na trzecią edycję bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku jaskry, w ramach Światowego Tygodnia Jaskry, które odbędą się w dniach 10–16 marca 2019 roku na terenie całej Polski. Jest to międzynarodowa inicjatywa lekarzy okulistów mająca na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat jaskry oraz zwiększenie jej wykrywalności we wczesnych stadiach zaawansowania.

Po raz kolejny do akcji włącza się także Centrum Medyczne CMP.

Zapraszamy osoby po 40 r.ż. które nie były u okulisty co najmniej przez rok i nie chorują na jaskrę na bezpłatną konsultację okulistyczną:

  • Wtorek 12.03.2019 13-14.30  
  • czwartek 14.03.2019 14-15.30

Bezpłatne konsultacje okulistyczne przeprowadzi dr n. med. Małgorzata Zaraś. Liczba miejsc ograniczona.

W trakcie badania przesiewowego w kierunku jaskry lekarz wykonuje badania ciśnienia w oku, badanie grubości rogówki oraz badanie dna oka z dokładną oceną nerwu wzrokowego. Nie ma konieczności rozszerzania źrenicy w trakcie wizyty (można przyjechać samochodem).

Dlaczego warto?

Problem jaskry w Polsce może dotyczyć 800 tysięcy osób, przy czym tylko połowa została zdiagnozowana. W 90 proc. przypadków choroba przebiega bez widocznych dolegliwości i zachorować może każdy bez względu na wiek i płeć, a tylko wczesna diagnoza jaskry może pomóc ocalić wzrok. Dlatego tak ważne są regularne badania. Każdy powinien przynajmniej raz w roku przejść pełne badanie okulistyczne, a osoby z grupy ryzyka nawet co 6 miesięcy.

Do podstawowych czynników ryzyka zachorowania na jaskrę zalicza się między innymi: wiek powyżej 40. roku życia, choroby kardiologiczne, obecność jaskry w rodzinie, zaburzenia krążenia obwodowego, życie w ciągłym stresie i bóle głowy. Niezależnie od głównych czynników profilaktyczne badanie w kierunku jaskry zalecane jest każdej osobie, która od roku nie była u okulisty. Wykrycie choroby we wczesnych stadiach zaawansowania jest bardzo ważne, ponieważ rozpoczęcie leczenia w odpowiednim czasie pozwala uniknąć całkowitej utraty widzenia.

Zapisy oraz szczegółowe informacje Centrum Rezerwacji Wizyt 22 737 50 50 oraz w Portalu Pacjenta

 

-->