Zabieg wycięcia brodawczaka przy użyciu fali radiowej w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Zabieg wycięcia brodawczaka przy użyciu fali radiowej w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Brodawki to zmiany skórne, związane z działaniem wirusa brodawczaka. W Centrum Medycznym CMP Piaseczno –  Warszawa  oferuje zabieg wycięcia brodawczaka przy użyciu fali radiowej. Dzięki technologii fal o częstotliwości radiowej usunięte mogą zostać „nieładne” zmiany skórne, dzięki czemu skóra stanie się gładsza i zyska bardziej atrakcyjny wygląd. Pacjenci poddani zabiegowi radiochirurgicznemu efekty zabiegu mogą zaobserwować zaraz po jego wykonaniu.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowanie i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu 20 minut. Zabieg jest poprzedzony koniecznością odbycia wizyty kwalifikacyjnej. Wycięcie zmian podczas zabiegu związane jest z koniecznością wykonywania badania histopatologicznego (cena zabiegu nie zawiera ceny badania histopatologicznego). Po zakończonym zabiegu pacjent pozostaje na terenie placówki 30 minut. Zwykle wskazane są u pacjenta dwie wizyty kontrolne.

Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są zaburzenia rytmu serca, migotanie przedsionków, wszczepiony rozrusznik, aktualna choroba nowotworowa w okolicach operowanych.