Operacja na podniebieniu miękkim likwidująca chrapanie metodą chirurgii falowej w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Operacja na podniebieniu miękkim likwidująca chrapanie metodą chirurgii falowej w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Operacja na podniebieniu miękkim likwidująca chrapanie metodą chirurgii falowej to zabieg laryngologiczny wykonywany w Centrum Medycznym CMP.

Chrapanie najczęściej występuje u osób z wiotkim i wydłużonym podniebieniem miękkim, przerostem migdałków podniebiennych, nasady języka jak również małżowin nosowych. Zabieg radiochirurgicznej plastyki podniebienia miękkiego polega na wprowadzeniu elektrod, dzięki którym możliwa jest stymulacja tkanek falami o częstotliwości radiowej.  Ma to wpływ na znaczące usztywnienie podniebienia. Kilka dni po zabiegu może pojawić się odczuwanie dyskomfortu w okolicach gardła.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa 40 minut. Zabieg jest poprzedzony koniecznością odbycia wizyty kwalifikacyjnej. Po zakończonym zabiegu pacjent pozostaje na terenie placówki 30 minut. Zwykle wskazane są u pacjenta dwie wizyty kontrolne.

Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest zaburzenie rytmu serca, migotanie przedsionków, wszczepiony rozrusznik, aktualna choroba nowotworowa w okolicach operowanych.

-->