Badanie pieprzyków -usuwanie niebezpiecznych znamion – dermatolog – Piaseczno – Warszawa – Centrum Medyczne CMP

Badanie pieprzyków -usuwanie niebezpiecznych znamion – dermatolog – Piaseczno – Warszawa – Centrum Medyczne CMP

zmiany skórne, jak usunąć zmiany skórne

Nie wszystkie znamiona są niebezpieczne, ale nawet tych niegroźnych, jeśli  tylko przeszkadzają albo nie można ich ukryć przed słońcem, warto się pozbyć. O metodzie usunięcia pieprzyka decyduje dermatolog. Na podstawie oględzin zmian – ich koloru, kształtu – potrafi odróżnić te „bezpieczne” od mogących przekształcić się w nowotwór.

Pieprzyki (inaczej znamiona barwnikowe) to skupiska komórek barwnikowych, czyli melanocytów. Zazwyczaj mają one podłoże genetyczne, czasem pojawiają się pod wpływem wirusów. Od rodzaju pieprzyka zależy, jak bardzo podatny jest on na rozwój nowotworu.

Znamionapieprzyki pojawiają się na skórze przez całe życie. Gdy nie podobają nam się ze względów estetycznych lub zdrowotnych, warto udać się na badanie do specjalisty. Jeśli znamię wzbudzi niepokój, usunięcie chirurgiczne będzie konieczne. Znamiona barwnikowe, nazywane popularnie pieprzykami, mogą być płaskie, wypukłe lub brodawkowate. Składają się z melanocytów, czyli komórek produkujących barwnik skóry – melaninę.