Problemy skórne na wiosnę – AZS- dermatolog Piaseczno – Warszawa – Centrum Medyczne CMP

Problemy skórne na wiosnę – AZS- dermatolog Piaseczno – Warszawa – Centrum Medyczne CMP

dermatolog piaseczno, dermatolog Warszawa, centrum medyczne cmp

Atopowe zapalenie skóry zwykle nasilające się wiosną, można już kontrolować, wystarczy jedynie wiedzieć co wywołuje zaostrzenie choroby i jak pielęgnować chorą skórę.

Swędząca, spierzchnięta skóra, często pokryta drobnymi krostkami, które zlewają się, tworząc bolesne plamy. Atopowe zapalenie skóry najczęściej dotyka dzieci, ale cierpią na nie również dorośli. Silny świąd, wyprysk, zaczerwienienie, drobne ranki to typowe objawy tej choroby. Jej przyczyną jest nieprawidłowy metabolizm lipidów w naskórku. Z tego powodu skóra jest pozbawiona naturalnej bariery ochronnej. AZS nie jest chorobą zakaźną, a więc nikt nie może się od ciebie zarazić, choćby przez korzystanie z tych samych naczyń, sztućców, dotyk, przytulanie czy całowanie. Schorzenie jest najbardziej dokuczliwe dla ciebie, bo narzuca pewne ograniczenia w diecie i wymusza codzienną i bardzo staranną pielęgnację skóry.

Nie ma cudownej diety, którą można polecić osobom cierpiącym na AZS. U niektórych osób po zjedzeniu pewnych potraw swędzenie i ból skóry mogą się nasilać. Dobranie właściwej diety polega na ciągłym eksperymentowaniu. Jedz zatem to, co lubisz, i obserwuj swój organizm. Jeśli nic ci nie będzie, to znaczy, że ten produkt cię nie uczula. Twoją wiedzę o substancjach uczulających cię mogą poszerzyć testy skórne. Musisz jednak pamiętać, że przy wykonywaniu testów stosuje się najpopularniejsze alergeny, które tobie mogą nie szkodzić.

-->