Problemy alergii – alergolog Piaseczno – Warszawa Centrum Medyczne CMP

Problemy alergii – alergolog Piaseczno – Warszawa Centrum Medyczne CMP

alergolog piaseczno, alergologwarszawa, centrum medyczne cmp

W dzisiejszym świecie alergia staje się coraz większym problemem. Jeszcze na początku XX wieku dotyczyła zaledwie 1% populacji światowej, teraz natomiast procent ten zwiększył się do kilkudziesięciu*. W samej Polsce procent ludzi cierpiących na alergie zwiększa się w zaskakująco szybkim tempie, a uciążliwe problemy, które towarzyszą alergią znane są nam w coraz większym stopniu.

Do najpopularniejszych objawów alergii należą m. in. katar alergiczny, który często tworzy fundamenty pod pojawienie się astmy. Pojawiają się alergie na konkretne leki, na niektóre typy pokarmu, coraz częściej występuje pokrzywka czy obrzęk angioneurotyczny. Taki wzrost liczby zdiagnozowanych alergii spowodowany może być prowadzeniem niezdrowego trybu życia. Nadużywanie leków, stres czy zbyt częste obcowanie z metalami ciężkimi i pestycydami może doprowadzić do osłabienia układu odpornościowego, a w konsekwencji zaowocować powstaniem alergii.

Katar jest niebezpieczny, ale także wysypka, która często pojawia się w przypadku alergii jest nie do przeoczenia. Przy alergii skórnej ważne jest odpowiednie jej zapobieganie – należy używać odpowiednich kosmetyków, ale także proszki do prania czy płyny muszą być wybrane w odpowiedni sposób, tak by nie stwarzać alergikowi dodatkowych kłopotów. Należy zawsze mieć na względzie na co jesteśmy uczuleni, by móc unikać alergenu, jeśli tylko jesteśmy w stanie. Wysypkę wywołać mogą bardzo różne czynniki – bardzo często rośliny (trujący bluszcz czy dąb). Żywica niektórych roślin może wywołać bardzo ekstremalne zmian skórne, należy więc na te uważać. Inną problematyczną substancją jest formaldehyd – ten może ulatniać się z płyt okleinowych, mebli czy spalin samochodowych. Na wszystkie te substancje należy uważać.

W oddziałach Centrum Medycznego CMP do Państwa dyspozycji pozostają: pediatra, alergolog i pulmonolog zapraszamy na konsultacje.

-->