Zaćma – operacja zaćmy w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Zaćma – operacja zaćmy w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

zabie usunięcia zaćmy Piaseczno, zabieg usunięcia zaćmy Warszawa, Centrum Medyczne CMP

Zaćma to choroba, która pojawia się przede wszystkim, po 60 roku życia. Zdarzają się przypadki, kiedy ta nieprzyjemna dolegliwość atakuje młodszych ludzi, przyczyną zwykle są: praca w warunkach szkodliwych, kontakt oczu z chemikaliami, stany zapalne oka, przewlekłe choroby (np. cukrzyca) oraz przyjmowanie niektórych leków.

Przebieg choroby jest różny w zależności od człowieka. Czasem rozwija się w kilka miesięcy, czasem potrzeba do tego lat. Efektem zaćmy jest pogorszenie widzenia. Diagnozowanie zaćmy jest względnie proste.

Przyczyną zaćmy jest „zmęczenie” naszej soczewki oka. W latach młodości soczewka jest przeźroczysta i elastyczna, dzięki czemu doskonale widzimy z daleka i z bliska. Z wiekiem soczewka zaczyna opalizować, staje się mniej przezierna. Powoduje osłabienie widzenia barw, poczucia kontrastu, wreszcie obniżenie ostrości wzroku. Gdy soczewka zupełnie zmętnieje, jesteśmy w stanie odróżnić jedynie dzień od nocy, światło od cienia. Na szczęście usunięcie takiej soczewki i zastapienie jej implantem przywraca ostre widzenie, o ile nie towarzyszą inne choroby oka.

Zapraszamy do CMP Piaseczno na operację zaćmy.