Skip to main content
A- A A+

Operacja zaćmy w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

13 sierpnia, 2015

Przed operacją zaćmy w CMP Piaseczno Warszawa należy przeprowadzić kilka badań: mierzenie ciśnienia wewnątrz-gałkowego, wyliczenie mocy optycznej sztucznej soczewki czy tym podobne. Operowane oko zostaje znieczulone specjalnymi kroplami. Następnie pacjent kładzie się na stole operacyjnym gdzie dezynfekuje się okolice operowanego oka i zakłada się pacjentowi maseczkę chirurgiczną. Sama operacja usunięcia zaćmy w CMP Piaseczno-Warszawa jest bezbolesny. Pacjent może odczuć jedynie lekki ucisk w okolicach oka. W trakcie zabiegu operacji zaćmy można swobodnie rozmawiać z lekarzem, który będzie w stanie krok po kroku wyjaśnić swoje działania. Dzięki temu będzie można szybko powiedzieć lekarzowi jeśli będziemy czuć, że coś jest nie tak.

Zaraz po lokalnym znieczuleniu oka i wykonaniu mikrocięcia o szerokości 2 mm specjalną pęsetą zostaje odchylona przednia komora oka w celu łatwego dostępu do zmętniałej soczewki.
Niezbędne jest usunięcie zmętniałej soczewki oka, dlatego, że utraciła ona przejrzystość. W tym momencie dochodzi do fazy rozdzielenia soczewki na drobne fragmenty i odsysania jej za pomocą sondy urządzenia ultradźwiękowego.

Dokonanie implantacji miękkiej wewnątrz-gałkowej sztucznej soczewki akrylowej za pomocą iniektora do wolnej przestrzeni w komorze.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych operacją usunięcia zaćmy do oddziału CMP Piaseczno - Warszawa.


zaćma operacje piaseczno, zaćma operacje warszawa

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj poradniki o zdrowiu oraz informacje o naszych promocjach