Badanie OCT w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa- na czym polega?

Badanie OCT w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa- na czym polega?

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że firma OPTOPOL Technology Sp. z o.o. wprowadziła nową wersję oprogramowania (5.0) do urządzenia SOCT Copernicus. CMP Piaseczno od roku pracuje na tym aparacie, a od kilku dni wykorzystujemy nowe, bogatsze oprogramowanie. Główną zaletą nowej wersji jest możliwość analizy warstwy komórek zwojowych siatkówki. Jest to nowe, unikatowe badanie, które w znaczącym stopniu wpłynie na możliwości wczesnej diagnostyki jaskry.
Analiza komórek zwojowych ułatwia diagnozowanie wczesnych stadiów jaskry; uważa się, że w przebiegu choroby ta warstwa komórek ulega uszkodzeniu jako pierwsza. Porównywanie kolejnych badań pozwala na wykrycie niewielkich zmian w obszarze komórek zwojowych, co pozwala na jeszcze lepszą ocenę rozwoju jaskry.

Przykładowe skany badań:

Równocześnie dalszemu ulepszeniu uległy algorytmy oceny siatkówki, co sprawia, że diagnostyka patologii plamki jest teraz jeszcze dokładniejsza.

Na badanie OCT zapraszamy osoby, u których w najbliższej rodzinie występowała jaskra, a także jeśli podejrzenie jaskry postawił okulista w czasie rutynowej wizyty. Przypominamy, że jaskra nie daje ŻADNYCH objawów (takich jak ból, pogorszenie widzenia, mroczki, światłowstręt), dopóki nieodwracalnie nie zniszczy oka.

Nie pozwól JASKRZE zabrać Twojego wzroku! Teraz w ramach badania OCT uzyskujemy pełną ocenę: morfologii tarczy, grubości włókien nerwowych siatkówki i ocenę warstwy komórek zwojowych.

Badanie OCT skierowane jest także do osób chorujących na cukrzycę, u których stwierdza się retinopatię cukrzycową, a także do osób ze schorzeniami plamki, takimi jak zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), błona nasiatkówkowa, czy obrzęk plamki.

Serdecznie zapraszamy

-->