Badanie ultrasonograficzne (USG) ciąży w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

Badanie ultrasonograficzne (USG) ciąży w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

usg ciąży Warszawa, usg ciąży Piaseczno Centrum Medyczne CMP

Lekarz prowadzący ciąże zleca badanie USG ciąży w CMP Piaseczno-Warszawa, wykonuje się w każdym okresie ciąży.

Pierwsze badanie tego typu wykonuje się już na początku ciąży. Zwykle jest to czas przed 12 tygodniem. Jest to tak zwane badanie I stopnia. Dokładniejsze badanie II stopnia wykonuje się już w celach bardziej specjalistycznych. Właśnie wtedy lekarz sprawdza, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Tego typu badanie wykonuje się między 18 a 22 tygodniem. Ponadto badania robi się koniecznie w przypadku, jakichkolwiek niepożądanych objawów.
Badanie USG ciąży w CMP Piaseczno – Warszawa wykonywane jest przez brzuch. Podczas badania pacjentka leży na plecach, a brzuch zostaje pokryty warstwą specjalnego żelu, który poprawia przewodzenie dźwięku. Lekarz powoli przesuwa przetwornik, a na ekranie urządzenia pojawia się obraz. Aparat do USG działa na zasadzie fal dźwiękowych, które odbijają się echem od dziecka. Podczas badania można dzięki temu zlokalizować serce, głowę, ramiona i nóżki. Można poprosić prowadzącego badanie o zdjęcie, bądź nagranie wideo z badania.

Obecnie, dzięki nowoczesnym badaniom mamy możliwość uzyskania obrazu 3D oraz 4D, dzięki czemu zdjęcia i filmy z USG są niewiarygodnie realistyczne.

Zapraszamy do wykonania badania USG ciąży w Centrum Medycznym CMP Piaseczno – Warszawa.