Test ureazowy w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

Test ureazowy w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

test uerazowy Piaseczno, test uerazowy Warszawa, gastroskopia z testem na helicobacter pylori Piaseczno, gastroskopia z testem na helicobacter pylori warszawa, centrum medyczne cmp

Test uerazowy jest testem diagnostycznym służącym do wykrywania obecności bakterii Helicobacter pylori. Bakteria ta rozwija się w śluzówce żołądka i może odpowiadać za zwiększone ryzyko rozwoju wrzodów, zapalenia żołądka a nawet nowotworu żołądka.

Dzięki nowoczesnym metodom możliwe jest szybkie jej wykrycie i rozpoczęcie leczenia. Test przeprowadza się w trakcie gastroskopii. Podczas badania gastroenterolog pobiera wycinek błony śluzowej i umieszcza go na bibułce lub płytce zawierającej odczynnik z mocznikiem. Helicobacter pyroli powoduje rozkładanie mocznika do amoniaku czego efektem jest zmiana barwy odczynnika na purpurowy.

W naszej placówce w Piasecznie oferujemy wykonanie suchego testu uerazowego w trakcie gastroskopii. Wynik uzyskuje się po około 15 minutach. Stosowane przez nas testy odznaczają się wysoką czułością i specyficznością.

-->