Badanie HRT w Centrum Medycznym CMP Piaseczno – Warszawa

Badanie HRT w Centrum Medycznym CMP Piaseczno – Warszawa

badanie hrt piaseczno , badanie hrt warszawa centrum medyczne cmp

Badanie HRT (Heidelberg Retina Tomograf) to badanie parametrów nerwu wzrokowego. Wykonuje się je za pomocą tomografu optycznego. Urządzenie to pozwala na uzyskanie informacji na temat struktur dna oka takich jak siatkówka czy tarcza nerwu wzrokowego. Obraz trójwymiarowy uzyskuje się z kilkudziesięciu obrazów wykonanych w różnych przekrojach.

Badanie HRT jest badaniem nieinwazyjnym. Pacjent nie musi się do niego w żaden sposób przygotowywać. W konkretnych przypadkach może okazać się, że potrzebne jest rozszerzenie źrenic za pomocą kropli (wystąpi pogorszenie widzenia i światłowstręt przez około 4 godziny), dlatego lepiej nie przyjeżdżać na badanie samochodem. Samo badanie trwa kilka do kilkunastu minut i polega na oparciu czoła i brody na podpórkach i patrzeniu w stronę wskazana przez okulistę.

Wynik jest drukowany w postaci kolorowego obrazu. Dodatkowo program zapisuje go w postaci liczbowej. Analiza w systemie odnosi uzyskany wynik do norm statystycznych i określa jako normę, na granicy normy i poza granicami normy. Dobrze wykonywać wszystkie kolejne badania w tym samym ośrodku, ponieważ program automatycznie porównuje wyniki z poprzednimi.

-->