Badanie USG oka w leczeniu zaćmy w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

Badanie USG oka w leczeniu zaćmy w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

usg gałki ocznej piaseczno, usg gałki ocznej warszawa centrum medyczne cmp

Zaćma jest jedną z najczęściej występujących chorób oczu. Jej rozwój prowadzi do zmętnienia soczewki czego efektem może być nawet utrata wzroku. Kiedy okulista zdiagnozuje już chorobę należy rozpocząć leczenie. Niestety kiedy zmętnienie dotyczy dużej części soczewki, jedynym rozwiązaniem jest operacja.

Jednym z niezbędnych badań przed taką operacją jest badanie USG. Koniecznie musi to być ultrasonografia w prezentacji A, czyli inaczej biometria. Jest to badanie pozwalające na dokładne określenie kształtu i rozmiaru gałki ocznej – pomiar długości oka, grubości rogówki i soczewki, głębokości komory przedniej. Badanie USG A umożliwia dobranie soczewek wewnątrz gałkowych o prawidłowej mocy. Wszczepiane w trakcie operacji soczewki mają za zadanie zastąpić „stare” i poprawić wzrok pacjenta w takim stopniu aby mógł funkcjonować bez okularów.

Badanie USG A ma więc ogromne znaczenie w leczeniu zaćmy. To i inne badania z wykorzystaniem USG, przeznaczonego do diagnostyki chorób oczu, można wykonać w Centrum Medycznym CMP. Zapraszamy także do korzystania z poradni okulistycznych w naszych oddziałach w Warszawie i Piasecznie.

-->