Laseroterapia jaskry w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

Laseroterapia jaskry w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

usg gałki ocznej piaseczno, usg gałki ocznej warszawa centrum medyczne cmp

Laseroterapia to przełom w leczeniu chorób oczu. Niektóre, dotąd trudne i bardzo inwazyjne, operacje na gałce ocznej można przeprowadzać bez dotykania tkanek. A to wszystko za pomocą urządzenia emitującego energię świetlną.

W Centrum Medycznym CMP stosujemy laser emitujący światło zielone. Jest on wykorzystywany między innymi do leczenia jaskry. Jedną z najnowocześniejszych funkcji lasera jest możliwość pracy w trybie mikropulsów, co pozwala wykonywać selektywną trabekuloplastykę. Jest to zabieg dzięki, któremu osoby chore na jaskrę mają możliwość zmniejszyć przyjmowanie lub zupełnie odstawić leki. Laseroterapia, w tym przypadku, pozwala na obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, poprzez delikatne pobudzanie impulsami odpowiednich struktur oka. Efektem jest poprawa odpływu cieczy wodnistej z gałki ocznej. Zabieg nie pozostawia trwałych uszkodzeń, co oznacza, że w razie konieczności można go powtarzać

Drugą metodą leczenia za pomocą lasera, wykorzystywaną w jaskrze, jest natomiast irydotomia. Ten zabieg laserowy ma z kolei umożliwić przemieszczanie się cieczy wodnistej pomiędzy przednią i tylną komorą. Uzyskuje się to poprzez wykonanie otworu w obwodowej części tęczówki, co także pozwala na obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

W Centrum Medycznym CMP znajduje się poradnia laserowa wyposażona w najnowocześniejszy laser przeznaczony do leczenia chorób oczu.

-->