Badanie OCT w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

Badanie OCT w Centrum Medycznym CMP Piaseczno-Warszawa

badanie oct piaseczno, badanie oct warszawa, centrum medyczne cmp

Badanie OCT ( optyczna konherentna tomografia ), wykorzystuje się najczęściej przy badaniu siatkówki. Badania OCT pomaga okulistom w CMP Piaseczno-Warszawa w diagnozie schorzeń plamki żółtej, która odpowiada za ostre widzenie centralne. Oprócz tego, ten typ badania, wykorzystywany jest też w diagnostyce jaskry. Obecnie dostępne urządzenia pozwalają na uzyskiwanie wyników bardzo wysokiej jakości, co pozwala na wczesną i dokładną diagnozę.
Badania typu OCT w CMP Piaseczno – Warszawa zalecane jest pacjentom, którzy cierpią na starcze zwyrodnienie plamki AMD, otwory w plamce oka, zmiany w oku związane z cukrzycą, czy w przypadku jaskry.
Samo badanie jest bardzo popularne ze względu na bezinwazyjność i szybkość uzyskiwania wyników.
Przed badaniem stosowane są krople, które rozszerzają źrenicę, co jest jedynym dyskomfortem, ponieważ przez około 4 godziny pacjent widzi gorzej i źle reaguje na światło. Później pacjent siada przed aparatem, w tym czasie lekarz bada oko obserwując na ekranie obraz dna oka. Badanie jest bezpieczne dla ciężarnych kobiet, czy osób starszych.
Obecnie większość klinik w Polsce dysponuje, nowoczesnymi aparatami, które w krótkim czasie dostarczają bardzo dokładnych wyników.

W oddziale CMP Piaseczno – Warszawa można wykonać badanie OCT.

-->