Plastyka napletka

Plastyka napletka

Stulejka niwelowana przez obrzezanie daje praktycznie stuprocentowo pewne efekty. Niestety, część z Panów cierpiących na to schorzenie obawia się, że zabieg obrzezania przyniesie niezbyt estetyczne efekty. Alternatywą dla usunięcia napletka jest plastyka – zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Metoda ta polega na przeprowadzeniu podłużnego nacięcia w jednym lub w kilku miejscach. Przecięta skóra jest następnie odpowiednio formowana i zszywana, co finalnie powoduje poszerzenie napletka i częściowe odsłonięcie żołędzi.

Plastykę napletka przeprowadza się jednak tylko u pacjentów, u których stulejka jest niewielka (na przykład – kiedy stulejka pozwala na całkowite odsłonięcie napletka w stanie spoczynku i wzwodu, tyle że w drugim przypadku odwiedzenie skóry powoduje nieprzyjemny ucisk).

Warto przy tym zaznaczyć, że – w odróżnieniu od obrzezania – plastyka napletka nie daje gwarancji pełnego wyzdrowienia. Mimo estetycznych zalet tej metody (napletek jest tutaj całkowicie zachowywany, a blizna dobrze ukryta), plastykę uznaje się za zabieg ryzykowny, prowadzący często do ponownego zwężenia napletka.