Sedacja czyli stomatologia na wesoło w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Sedacja czyli stomatologia na wesoło w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Utarło się przekonanie, że wizyta u dentysty musi kojarzyć się z bólem i stresem. Wielu pacjentów siada na fotel dopiero gdy ból jest tak silny, że bierze górę nad strachem. Powodem ogromnego lęku są złe doświadczenia z przeszłości, ale też często uleganie stereotypowemu myśleniu.

Tymczasem współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z eliminowaniem bólu i zapewnieniem komfortu w czasie przeprowadzanych zabiegów.

Sedacja z zastosowaniem podtlenku azotu to nowoczesna metoda, która jest dla pacjenta komfortowa i… przyjemna, wprowadza bowiem w stan odprężenia, oszołomienia i oderwania od rzeczywistości. Nie bez przyczyny podtlenek azotu zwany jest inaczej gazem rozweselającym. Uspokojenie uzyskiwane jest poprzez wdychanie mieszaniny podtlenku azotu i tlenu za pomocą pachnącej maseczki zakładanej na nos.

Metoda jest całkowicie bezpieczna i może być z powodzeniem stosowana we wszystkich grupach wiekowych. Szczególnie polecana osobom, które cierpią na tak zwaną dentofobię, czyli paniczny strach przed kontaktem ze stomatologiem. Taka osoba w gabinecie może mieć ataki paniki i okazywać nadpobudliwość. Gaz rozweselający rozwiązuje ten problem i stanowi nieocenioną pomoc dla osób, które boją się wizyty u dentysty. Co ważne, tę metodę znieczulenia mogą stosować także osoby cierpiące na astmę, padaczkę, choroby serca czy nadciśnienie tętnicze.

Ta przyjazna metoda znoszenia lęku ma również szerokie zastosowanie u dzieci. Nawet bardzo trudni mali pacjenci, przekonują się do leczenia i mimo wcześniejszej niechęci do podjęcia współpracy, chętnie przychodzą na kolejne wizyty.

Przeciwwskazań do leczenia w sedacji jest niewiele. Odradza się stosowanie tej metody, gdy mamy do czynienia z niedrożnością dróg oddechowych (katar), w I trymestrze ciąży oraz gdy pacjent cierpi na ciężkie choroby płuc, choroby psychiczne, stwardnienie rozsiane, porfirię, myastenię gravis.

Czas trwania sedacji może być tak długi, jak wymaga tego zabieg, co jest bardzo wygodne zarówno dla lekarza jak i pacjenta.

W Polsce sedację z użyciem podtlenku azotu zaczęto stosować się w 1995 roku i od tego czasu stanowi wyróżnienie tych gabinetów stomatologicznych, które mają ją w ofercie.

Polecamy sedację wszystkim pacjentom jako metodę nowoczesną, komfortową i bezpieczną!

Lek. Agnieszka Olszewska – stomatolog protetyk, stomatolog dziecięcy CMP Piaseczno

Źródło: www.sedacja.pl

Wszystkich zainteresowanych Pacjentów zapraszamy do korzystania z naszej oferty.
Zapytaj o szczegóły w rejestracji CMP Piaseczno lub zadzwoń pod nr 22 737 50 50, 801 412 414 (koszt jak za połączenie lokalne).

-->